Artuss Kaimiņš pamet Reģionu apvienības frakciju

No Latvijas Reģionu apvienības ievēlētais deputāts Artuss Kaimiņš izstājās no Latvijas Reģionu apvienības frakcijas, jo viņam nav pieņemams frakcijas vadības atbalsts Solvitai Āboltiņai kā iespējamajai premjerei un nav saprotama apvienību veidojošo partiju biedru politika.

Nacionālā teātra aktieris un raidījuma «Suņu būda» vadītājs Kaimiņš 12.Saeimas vēlēšanās ieguva visvairāk “plusu” un no “reģionāļu” apvienības saraksta 35.vietas nokļuva pirmajā vietā. Viņam vēlētāji ievilkuši vairāk nekā 15 000 “plusus”. Kopumā LRA ieguva 8 vietas Saeimā.

“LRA frakcijas vadība šobrīd ir kļuvuši par [“Vienotības” līderes un iespējamās premjeres amata kandidātes] Solvitas Āboltiņas dedzīgākajiem atbalstītājiem.  Es to neuzskatu par gudru politiku, bet gan par izmisīgu mēģinājumu nonākt koalīcijā, tādēļ vēlos norobežoties no šādas rīcības,” teikts Kaimiņa paziņojumā medijiem.

Viņš atzīst, ka domstarpības ar LRA frakcijas vadību ir veidojušās jau ilgāku laiku, viņam nebija pieņemama frakcijas rīcība bēgļu jautājumā, “kad bez plašākām iekšējām diskusijām tika lemts atbalstīt bēgļu uzņemšanu”. 

Viņam arī nav saprotama apvienību veidojošo partiju biedru politika -  “partijas pārstāv pretējas ideoloģijas un dažkārt liekas, ka tās vieno biedru neapmierinātība un atsevišķu politiķu karjeras ambīcijas”. 

“Nav bijusi frakcijas vadības reakcijas uz Aivara Lemberga man paustiem apvainojumiem un publiskas prasības no manis atbrīvoties.  Tas man liek domāt, ka LRA frakcijas vadība piekrīt  Lemberga vērtējumam.  Šis apstākļu kopums ir radījis mūsu sadarbībai neiespējamu vidi, tāpēc izstājos no LRA frakcijas,” teikts Kaimiņa paziņojumā.

Viņš sola turpināt darbu Saeimā un komisijās. 

“Parlamenta politiskā kultūra pilnīgi ignorē jebkuru opozīcijas priekšlikumu.  Līdz ar to nav starpības, vai opozīcijai ir 8 vai 1 deputāta balss.  Pārmaiņas var nest tikai sabiedrības aktīva līdzdalība politiskajos procesos.  Es par savu frakciju uzskatu tos daudzos tūkstošus atbalstītāju, kas seko manam darbam un aktīvi izsaka savas domas,” pauž Kaimiņš.

Iepriekš izskanēja, ka Latvijas Reģionu apvienība varētu atbalstīt arī Solvitas Āboltiņas vadītu valdību. Otrdien gan apvienības līderis Mārtiņš Bondars uzsvēra, ka LRA varētu strādāt koalīcijā tikai, ja pašreizējās valdošās partijas gribēs pārmaiņas,  nevis atkarībā no tā, kurš būs premjers. 

Savukārt Lembergs publiski izteicies, ka Kaimiņu grūti iedomāties kādā ministrijā, jo “pārvērst valsts pārvaldi par cirku - tas ir par daudz”. 

Jau ziņots, ka pēc  “Vienotības” premjerministres Laimdotas Straujumas demisijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis deva partijām laiku līdz gada beigām, lai vienotos par nākamo koalīciju, premjeru un darba prioritātēm.

Pēc vairāk nekā nedēļu ilgušajām spekulācijām "Vienotība" oficiāli paziņoja, ka premjera amatam izvirzīs partijas līderi Solvitu Āboltiņu, bet par to gan vēl tiek plānots balsojums frakcijā, jo Āboltiņu neatbalsta arī daļa pašas partijas biedru.  Kategoriski pret darbu Āboltiņas valdībā ir pašreizējie koalīcijas partneri – Nacionālā apvienība, savukārt trešais koalīcijas partneris – Zaļo un zemnieku savienība paziņoja, ka līdz 28.decembrim izvirzīs virzīs savu kandidātu premjera amatam. 

25 komentāri
2edg
Par kuru tautu tu runā?
Edgaras
Jā , izgājiens rokkafeinīcā atnesa tautai nabadzību, sērgas un postu, šausmas, tik daudz cietušo! Tie kas kauc par to atgadījumu ir nožēlojami!
Nopietni
Tas, Edgar, tiešām būtu nieks, ja vien šis izgājiens viņa paveikto darbu vidū nebūtu vērtējams kā pats labākais no visa tā, ko Artuss ir izdarījis tautas labā kā deputāts.
cirkam jumts aizbraucis
balagāna klauni palikuši
aspal
drīz atbrīvosies ANO ģenerālsekretāra amats, mūsu domas gigants varētu pieteikties kandidātos. XD
Lietis
Nožēlojami, politiskā kultura, kas atiecībā par kaimiņu, daudz puisim jāmācās, bet cienu ka saka ko domā un domā par mums. šādas iezimes neesmu novērojis citos politiķos.
nnn
Stāsts par klaunu un ceļojošo cirku...
Maira
PALDIES par interviju ar Freibergu! Skatījāmies darbā otrreiz, SUPER VAIRA!
> Zigis , Pārdaugava
Vēl varēji piebilst - kaut visi deputāti būtu kā Artuss Kaimiņš. Gara acīm redzu šos homērus simpsonus ar kamerām rokās, rupjus pamuļķus, kuri neko nejēdz no valsts pārvaldes. Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanas komisijas cirkā šis niekalbis iederējās ideāli xD
ha
RA samainīja savu lokomotīvi pret rižu parūku. Paskatīsimies, kā viņiem klāsies nākamajās vēlēšanās. Kaimiņš darīja, ko bija solījis.Kas tur palika? Tukšpauri ar Hruščovu nr.2 priekšgalā.
Raimy
Pilnigi atbalstu kaimiņu, jo solvitu tajā amatā vismazāk gribētu redzet
bravo
Labi, ka neatbalsta Āboltiņas intrigas, bravo!
Atbalsts Artusam!
Labi darīts, Artuss! Lietas sakārtojas, pirms ši lēmuma bija grūti saprast - kāpēc cilvēks, kurš pārstāv tradīciju ir pievienojies liberastu pulciņam.
[+]
Šis suņu būdas klauns joprojām daudz ko tā arī nav sapratis. Tāpat kā viņa infantilie un aprobežotie vēlētāji :)))
cik
labi, ka artusa fani ir apdalīto minoritāte!
Voice
Skumji paliek apzinoties, ka pastāv cilvēki arī ar tādu viedokli kā tavējais.
Artanis
Es tik ilgi esmu centies meklēt jēgu un iemeslus mūsu valdības rīcībai, bet beidzot man ir piegriezies, ka viņi mīž tautai acīs un smaidot mēģina pārliecināt, ka tas ir lietus. Pāris saprātīgie kadri kā Kaimiņš tiek bez cermonijām izēsti. Nožēlojami!
hehe
Nabadziņš. Viņš viens TIK labs, bet visi pārējie TIK slikti. Ak, manu dieniņ.
:/
Vai izmeta lai būtu kaut niecīgas izredzes tikt koalīcijā?!
Voice
Latvietim vainot Kaimiņu par iedzeršanu un neskatīties uz viņa labajiem darbiem, bet sūdzēties, ka valdībā visi ir draņķi, ir tik divkosīgi, ka raudāt gribas no jūsu stulbuma.
cirvim uz zirga
bez RA Kaimiņš točna Saeimā nesēdētu
haralds elceris
lai būtu kaut niecīgas izredzes tikt koalīcijā, Kaimiņu jāpietura. da bez Kaimiņa tā RA Saeimā nesēdētu!
Goga
Un tie "dislike" Zigim laikam naktīs briesmīgos murgos rādās. :)
Pārdaugavieti,
vai tu jau aizmirsi sava kaimiņa vizīti rokkafeinīcā? Tavs kaimiņš ne par kripatu nav labāks par zaķiem, vilkiem un citiem cirka iemītniekiem.
Zigis , Pārdaugava
Ja kāds bija paskatījies Kaimiņa video, kaut vai pēdējo VVF interviju ( https://youtu.be/KR5BLX8crYg ), tad sapratīs, ka Kaimiņš pildīja savu solīto darbu. Viņš filmēja Saeimas darbību un lieliski parādīja arī tur notiekošo tautai. Solīja arī cīnīties par Zolitūdes vainīgo atrašanu. Viņš visu to darīja. Un nē viņš nesolīja 50 000 darba vietas un vēl sazin ko, lai tiktu ievēlēts. Un varat man tagad likt kaudzi "dislike" par šo komentāru, bet pirms to dariet padomājat ko ir paveikuši deputāti par ko vēlējāt Jūs?
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti