Šodienas jautājums

Surdo tulkojums. Šodienas jautājums: cik spēcīga solās būt jaunā valdība?

Šodienas jautājums

Surdo tulkojums. Šodienas jautājums: kam šobrīd jābūt prioritātei veselības nozarē?

Šodienas jautājums: kam šobrīd jābūt prioritātei veselības nozarē?

Ārstu un slimnīcu pārstāvji: Mediķi vairs nav gatavi atkāpties no kovida laikā saņemtā atalgojuma

Mediķi vairs nav gatavi atkāpties no atalgojuma, kādu saņēma kovida laikā. Un, ja tas netiks risināts, ārstu aizplūšana vērsīsies plašumā, intervijā LTV raidījumā "Šodienas jautājums" sacīja Latvijas Jauno ārstu asociācijas valdes loceklis Jānis Vētra.

Kovida laika piemaksas deva papildu motivāciju medicīnas personālam turpināt darbu.

"Tagad šo piemaksu nav, līdz ar to diezgan daudz mediķu pamet savu darbu, tieši motivējot ar to, ka atalgojums ir par zemu. Tas burtiski nokritās gandrīz uz pusi," pastāstīja Latvijas Slimnīcu biedrības vadītājs Jevgēņijs Kalējs.

Arī Vētra atzina, ka mediķi vairs nav gatavi atkāpties no atalgojuma, kādu saņēma kovida laikā. "Tas ir arī jāapzinās valdībai, ka gan [vajadzīgs atbilstošs] atalgojums, gan darba slodze – ir sastrēgumi un darba apjoms nekā jau nav mazinājies, tas kļūst tikai lielāks," norādīja Vētra.

Viņaprāt, ja nozares speciālisti neredzēs plānus par to, kā ilgtermiņā tiek paredzēta atalgojuma palielināšana, ārstu aizplūšana uz ārzemēm un aiziešana no nozares vērsīsies plašumā.

To, ka savulaik ieviestie kovida ierobežojumi tagad atspoguļojas tajā, ka rindas pie ārstiem un uz izmeklējumiem turpina pieaugt, apliecināja arī Kalējs.

KONTEKSTS:

2020. un 2021. gadā, Covid-19 izplatībai vēršoties plašumā un smagi skarot daļu sabiedrības, būtisku slodzi izjuta slimnīcas un medicīnas personāls, kuru motivēšanai un daudzu virsstundu atalgošanai no valsts budžeta tika atvēlēti papildu līdzekļi. Tas daļai mediķu ļāva saņemt lielāku atalgojumu, vienlaikus strādājot lielākas slodzes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti