Ārstu un medmāsu piesaistei reģioniem atvēlēs teju 10 miljonus eiro

Lai piesaistītu medicīnas darbiniekus reģionālajām slimnīcām, atrasti 10 miljoni eiro, kas pieejami no Eiropas Savienības struktūrfondiem, informēja Veselības ministrijā.

Finansiālais atbalsts būs pieejams ārstiem, māsām, ārstu palīgiem, māsu palīgiem, vecmātēm, fizioterapeitiem un ergoterapeitiem, kuri ir gatavi doties darbā ārpus Rīgas un sāks darbu:

  • stacionārā;
  • ģimenes ārsta praksē;
  • psihiatrijas praksē;
  • Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā.

Apņemoties sniegt valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus piecus gadus, ārstniecības personas varēs saņemt dažāda veida kompensācijas - piemēram, vienreizēju pārcelšanās kompensāciju par darbu reģionos un terminētu ikmēneša uzturēšanās izmaksu kompensāciju uz laiku līdz 24 mēnešiem. Kompensācija pienāksies par katru ģimenes locekli.

Tāpat paredzēta atsevišķa kompensācija par specifisku zināšanu, pieredzes un informācijas nodošanu tiem ģimenes ārstiem, kuri vēlas atstāt savu praksi jaunajam speciālistam. Minētā kompensācija paredzēta abiem ārstiem - gan ģimenes ārstam, kas nodod praksi, gan ģimenes ārstam, kas šo praksi pārņem un turpinās darbu.

Projektu paredzēts īstenot līdz 2023.gada septembrim, un šajā laikā plānots piesaistīt 1420 ārstniecības personas un atbalstīt 100 ģimenes ārstu prakses. Ministrijā informē, ka jau šobrīd lielu interesi iesaistīties izrāda Alūksne, Balvi, Gulbene, Jaunpiebalga, Liepāja, Sigulda, Tukums un Ventspils.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti