Panorāma

Telefonintervija ar Ilzi Dimanti

Panorāma

AS «Latvijas gāze» sadalīta

E-veselības programma darbojās pārāk lēni

Ārstu pirmās atsauksmes: e-veselības programma darbojas pārāk lēni

No ceturtdienas, 1.septembra, ģimenes ārstiem ir iespēja sākt testēt jauno e-veselības sistēmu, kurā sākumā varēs izrakstīt receptes un noformēt darba nespējas lapas. Sākotnējā ārstu pieredze gan neesot iepriecinoša – programma bieži uzkaras vai pat neslēdzas iekšā.

Lauku ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Līga Kozlovska sarunā ar Latvijas Televīziju sacīja, ka jau 10 gadus gaida iespēju strādāt e-vidē. Tomēr, lai to tiešām varētu, vēl esot jāveic uzlabojumi.

Viņai iespēja programmu pārbaudīt bijusi mediķiem rīkotajos kursos. Un gan no savas pieredzes, gan kolēģu stāstīta viņa secinājusi, ka šobrīd ģimenes ārsti nevar ar to normāli strādāt.

“Pašreiz tas produkts vēl nav tāds, kādu mēs esam domājuši sagaidīt, ne attiecībā uz to recepšu izrakstīšanas ātrumu, ne uz darba nespējas lapu izrakstīšanu,” secināja Kozlovska.

“Recepšu izrakstīšanas ātrums un vispār šīs programmas darba ātrums mums ir ļoti nozīmīgs katra pacienta konsultācijas laikā. Un otra lieta – par interneta pārklājumu. Es neesmu tik droša, ka pierobežā, ar mobilajiem datoriem strādājot, mēs varētu normāli izrakstīt gan receptes, gan darba nespējas lapas. Bet šis ir pats sākums, redzēsim, kas būs mēneša beigās,” sacīja ārste.

Testēšanas laikā atklātās problēmas programmas izstrādātājiem “Lattelecom” kopā ar tās pasūtītāju Nacionālo veselības dienestu būs jāatrisina līdz decembrim, kad darbs ar to būs obligāts.

Jau ziņots, ka Veselības ministrija ceturtdien, 1.septembrī, sāk izmēģināt e-receptes un elektronisko darbnespējas lapu. Vairāki ģimenes ārsti programmas trīs mēnešus izmantos savā praksē. E-veselības sistēmu bija plānots izmēģināt jau jūlijā, taču dažādu tehnisku iemeslu dēļ tā tika pārcelta uz septembri.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti