Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Valdi Avotiņu

Rīta Panorāma

Komponista Ģirta Biša personālizstāde «Epizodes» galerijā ISTABA

Intervija ar Pēteri Apini

Ārstu biedrības prezidents: Mediķus satrauc neskaidras reformas un birokrātija

Lielāko daļu ārstu satrauc galvenokārt neskaidras reformas un birokrātija. To intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” teica Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) vadītājs Pēteris Apinis.

Viņš skaidroja, ka LĀB pirms gaidāmā organizācijas kongresa sadarbībā ar SKDS aptaujājusi 2660 mediķus. No viņiem 81% kā galveno problēmu nozarē atzinuši neskaidras reformas un  pieaugušo birokrātiju. Tikai pēc tam minēts finansējuma trūkums nozarei.

Pēc Apiņa teiktā, pēdējos četros gados par trim stundām ir pieaudzis laiks, kurā ārsti aizpilda dažādus dokumentus. "Tas ir šausmīgi," sprieda Apinis, norādot, ka no tā cieš pacients.

Apinis uzskata, ka galvenās ārstu minētās problēmas sakne meklējama nozari pārraugošajā Veselības ministrijā, kur "samazināts intelektuālais potenciāls jeb spēks". "Liela problēma, ka mums ir intelektuāli vāja Veselības ministrija."

LĀB vadītājs teica, ka finansējuma pieaugums veselības nozarei ir ministres Andas Čakšas (Zaļo un Zemnieku savienības izvirzīta) panākums. Taču ir bažas, pirms šī nauda nonāks vietās, kur tā medicīnā ir nepieciešama, to saplosīs farmācijas bizness.

Pēc Apiņa teiktā, finansējumam jānonāk "reālajā medicīnā" – primārajā veselības aprūpē un neatliekamajā medicīniskajā palīdzībā. Katastrofāla situācija ir ar māsām, ārstu palīgiem un vecmātēm.

"Pašlaik Latvijā ir biežas situācijas, kad nevaram operēt tādēļ, ka nav operācijas māsas. Ārsti it kā ir, bet māsas nav. Mums tuvojas situācija, kad mums nebūs vecmāšu un dzemdības būs daudzās vietās neiespējami pieņemt," brīdināja Apinis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti