Ārstu biedrība: Visiem jābūt pieejamai ģimenes ārstu aprūpei

Latvijas Ārstu biedrība aicina Saeimas komisijas nosūtīt atpakaļ Veselības ministrijai pārstrādāšanai veselības apdrošināšanas likumprojektu, kas paredz sasaistīt nodokļu nomaksu ar plānveida medicīnas pakalpojumu saņemšanu. Likumprojekts jau izpelnījies arī ģimenes ārstu kritiku. 

Ārstu biedrība uzskata, ka visiem iedzīvotājiem, neatkarīgi no apdrošināšanas iemaksām, ir jābūt pieejamai ģimenes ārstu sniegtajai veselības aprūpei un vienkāršākajiem, salīdzinoši lētajiem izmeklējumiem. Proti, šie pakalpojumi jāparedz valsts finansēto veselības aprūpes pamatpakalpojumu skaitā.

Savukārt veselības ministre Ingrīda Circene (Vienotība) uzsver, ka plānotās izmaiņas došot iespēju sistēmā iekļauties visiem iedzītajiem: „Es saprotu šo vēlmi un absolūti piekrītu, ka primārā veselības aprūpe ir vispieejamākā un visefektīvākā no visiem pakalpojumu veidiem. Taču pašreizējais likumprojekts, dod iespēju ikvienam Latvijas iedzīvotājam iekļauties kādā no valsts apdrošinātajām grupām vai strādājot gan kā darba ņēmējam, gan darba devējam, gan patentmaksātājam, gan mikrouzņēmējam. Visām šīm grupām ir iespēja iekļauties sistēmā, nosakot kurā grupā katrs iedzīvotājs ir. Bērni un pensionāri jau kā sociālās grupas ir pilnībā iekļauti šajā sistēmā.”

„Es vēlētos uzsvērt – tas, kas ir primārā veselības aprūpe, īstenībā nosaka lielāko daļu pakalpojumu pieejamību, jo tas nozīmē, ka tiek doti nosūtījumi uz visiem izmeklējumiem, konsultācijām un visiem pārējo. Līdz ar to paliek neliela iedzīvotāju grupa, ko mēs esam kopīgi ar [Saeimas Sociālo un darba lietu komisiju vadāju] Aiju Barču pārrunājuši, ir bezpajumtnieki. Pirmajā brīdī, kad viņi nonāk patversmē, viņiem iespējam nav arī pase, kas apgrūtina identifikāciju. Mēs varētu ielikt vēl vienu papildus grupu – bezpajumtnieki; kuriem divu mēnešu laikā tiek noformēti dokumenti un reģistrēti kā bezdarbnieki un vai iekļaujas grupā: pensionāri, invalīdi vai hroniski slimie,” norādīja ministre.

Veselības ministrijas aplēsēm, Saeima varētu skatīt veselības apdrošināšanas likumprojektu otrajā lasījumā aptuveni pēc mēneša.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt