Dienas ziņas

Tukuma novadā Halovīnu svin virtuāli

Dienas ziņas

ANO klimata konference – pasaules pēdējā iespēja?

Sola izvērtēt mediķu iesaisti sertifikātu tirgošanā

Ārstu biedrība sola izvērtēt mediķu iesaisti sertifikātu tirgošanā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Latvijā dokumentu viltošana ir krimināli sodāma, tai skaitā sertifikātu izsniegšana nevakcinētām personām. Tā uzsver Latvijas Ārstu biedrība (LĀB), kuras redzeslokā vēl neviens gadījums par kolēģu negodprātīgu attieksmi nav nonācis. Savukārt Valsts policija par viltus sertifikātu izsniegšanu sākusi jau 20 kriminālprocesus. 

Latvijas Ārstu biedrībai neesot informācijas ne par vienu konkrētu ārstu, kurš būtu izsniedzis viltotu sertifikātu. Biedrības vadītāja uzsver, ka nav policija vai tiesa un nevar nevienu tiesāt, taču, tiklīdz būs pierādījumi, tikšot skatīts jautājums par sertifikāta anulēšanu.

"Viens ir kriminālā atbildība, otrs ir zināšanas, un mums nevajadzētu sākt raganu medības. Ja guvis materiālu labumu, atbildēs pēc krimināllikuma panta," norāda LĀB vadītāja Ilze Aizsilniece.

Ārstu biedrības Ētikas komisijas redzeslokā nonākuši vairāki gadījumi par ārstiem, kuri izplatot informāciju, kas neatbilst pasaulē pieņemtajiem standartiem par Covid-19 ārstēšanu. Vienā gadījumā komisija jau lūgusi kolēģi vērtēt sertifikācijas padomei.

"Mūsu kolēģis ir izplatījis tādu informāciju, ko ļoti sarežģīti ir uzskatīt par medicīnisku, un šo jautājumu viens cits kolēģis bija iesniedzis,"saka LĀB ētikas komisijas vadītājs Pēteris Apinis.

Apinis uzsver – Latvijas likumdošanā nav paredzēts bizness viltot jebkādu dokumentu, tai skaitā sertifikātus un, tiklīdz šāds jautājums būs tiesībsargājošo iestāžu izvērtēts, tas nonāks biedrībā un beigsies ar ārsta tiesību atņemšanu un sertifikāta anulēšanu.

Valsts policijā atklāj, ka saistībā ar fiktīvu sertifikātu izsniegšanu Valsts policijas lietvedībā ir ap 20 kriminālprocesu. Izmeklēšanas interesēs netiek atklāts, kad lietas varētu tikt nodotas prokuratūrai un kurā reģionā visbiežāk kritušas aizdomas par fiktīvu vakcināciju un mediķu negodprātīgu rīcību.

"Tiklīdz savākts pietiekams pierādījumu sastāvs un nostiprināti pierādījumi, policija pabeidz izmeklēšanu. Tālāk process tiek nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. Un tad prokuratūra uzrāda apsūdzību," skaidro Valsts policijas pārstāve Simona Grāvīte.

Saeima šonedēļ konceptuāli atbalstīja grozījumus Krimināllikumā, ar kuriem rosina noteikt kriminālatbildību par viltota vakcinācijas, testēšanas vai pārslimošanas sertifikāta iegādi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti