Panorāma

Iepazīstina ar projektu «Rail Baltica»

Panorāma

Panorāma

Ārstu biedrība vēršas pie premjera

Ārstu biedrība lūdz Kučinski apturēt jauno mediķu obligātās «karaklausības» ieviešanu

Latvijas Ārstu biedrības valde vērsīsies pie Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS), aicinot apturēt Veselības ministrijā topošo dokumentu par jauno ārstu nodarbinātību, liekot ārstiem - rezidentiem piespiedu kārtā likt strādāt tur, kur dakteru trūkst. Taču veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) šos grozījumus apturēt negrasās, jo pacientiem pieejamība ir jānodrošina arī lauku reģionos.

Latvijas Ārstu biedrības valdes loceklis Roberts Fūrmanis pirmdien, 7.martā, akcentē, ka "rezidents ir jāieinteresē, nevis ar varu kaut kur jāsūta". Tādējādi, viņaprāt, Veselības ministrijas iecere nav atbalstāma. Līdzīgi domā arī Latvijas Ārstu biedrības viceprezidente Ilze Aizsilniece, kura šo iespējamo normu salīdzina ar padomju laikiem un tur pastāvošajām tradīcijām piespiest kaut ko darīt ar varu.

Tikmēr Belēvičs aicina Ārstu biedrības valdi iesniegt konkrētus priekšlikumus, nevis vienkārši apturēt šos grozījumus. Tam, ka ārstu rezidentu vietas ir par maz, viņš piekrīt. Tam, ka jaunie mediķi, kas studējuši par valsts naudu, var izvēlēties – kurp doties, kur ne – gan nepiekrīt.

"Tā ir dramatiska problēma, ka laukos trūkst ārstu speciālistu un nav ģimenes ārstu. Es uzskatu, ka pieejamība ir jānodrošina katram Latvijas iedzīvotājam," saka Belēvičs.

Tikmēr Fūrmanis, vaicāts par pirmdien izskanējušo, iespējamo ārstu pieprasījumu Belēvičam demisionēt, atsakās no komentāriem.

Ministra demisiju gan Ārstu biedrības valde pirmdienas, 7.marta, vakara sēdē nepieprasīja. Arī pats ministrs visas dienas laikā nav guvis apstiprinājumu tam, ka kaut viena profesionāla organizācija prasītu viņa atkāpšanos. Lai gan vēl pirmdienas, 7.marta, rītā Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis pauda, ka tiekot vākt paraksti Belēviča nomaiņai. Ģimenes ārsti atzīst, ka daudz ko izšķirs viņu tikšanās ar premjeru. Tad arī lemšot par iespējamiem protestiem, bet parakstu vākšana noteikti neesot iespaidīgākā protesta forma.

Kā ziņots, tā kā jaunie ārsti labprātāk izvēlas darbu pilsētā, reģionos izveidojies mediķu trūkums. Veselības ministrija vēlas mainīt nosacījumus, saskaņā ar kuriem valsts turpmāk apmaksās jauno ārstu mācības rezidentūrā.

Ministrija rosina mainīt Ministru kabineta noteikumus, paredzot – ja jaunais ārsts vēlas rezidentūrā mācīties valsts apmaksātā programmā un par darbu saņemt no valsts atalgojumu, tad viņam nāksies rēķināties, ka valsts arī izvēlēsies, ar kuru ārstniecības praksi vai slimnīcu viņam noslēgt līgumu.

Līdz ar to daudziem jaunajiem ārstiem nākamajos gados var nākties strādāt laukos. Medicīnas studenti jau paziņojuši – ja viņiem piespiedu kārtā liks pamest Rīgu, tad viņi varētu arī pamest Latviju un doties darba meklējumos uz ārzemēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti