Rīta Panorāma

Intervija ar SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" valdes priekšsēdētāju Ronaldu Neimani

Rīta Panorāma

ASV jau 700 tūkstoši Covid-19 upuri

Intervija ar Latvijas Ārstu biedrības viceprezidentu Robertu Fūrmani

Ārstu biedrība: Covid-19 dēļ cilvēkiem par 40–60% jāsamazina nevajadzīgu kontaktu skaits

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Latvijas Ārstu biedrības galvenais uzstādījums Covid-19 radītās situācijas normalizēšanai veselības aprūpē ir sabiedrības nevajadzīgu savstarpēju kontaktu samazināšana par 40–60%, turklāt ierobežojumus varētu vajadzēt noteikt arī pret vīrusu potētajiem, jo vakcinēto un nevakcinēto plūsmas ir grūti izkontrolējamas. Tā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" atzina Latvijas Ārstu biedrības viceprezidents Roberts Fūrmanis, kurš pārmeta politiķiem vilcināšanos lēmumu pieņemšanā un neieklausīšanos tajā, par ko brīdina mediķi.

Latvijas Ārstu biedrības pārstāvji trešdien, 6. oktobrī, rīkos preses konferenci, kurā informēs, ko sagaida no valdības, lai risinātu Covid-19 dēļ samilzušo situāciju veselības aprūpē, kad slimnīcās nonāk arvien vairāk vīrusa skarto pacientu.

"Ekspertu grupa ir ziņojusi valdībai par katastrofālu situāciju, bet pretī mēs dzirdam pavisam neskaidrus argumentus vai mēģināšanu iebilst tam, ko saka eksperti. Līdz ar to mēs esam nolēmuši vērsties pie sabiedrības un skaidrot, ko mēs sagaidām no politiķiem," par šodien rīkotās konferences iemesliem informēja Fūrmanis, kurš norādīja, ka tā ir mediķu reakcija uz to, kas otrdien notika Krīzes vadības sēdē, proti, nekādi konkrēti lēmumi par turpmāko rīcību netika pieņemti.

Fūrmanis arī uzsvēra, ka valdības iecere noteikt dažādus ierobežojumus potētajiem un nepotētajiem nedos rezultātu, jo tos būs grūti izsekot.

"Šobrīd situācija ir tāda, ka mēs nevaram nodalīt vienu vai otru plūsmu [vakcinētos un nevakcinētos]. Atsevišķi ierobežojumi, ko plāno īstenot politiķi, nebūs izkontrolējami un nedos efektu uz inficēto skaita samazināšanu,"

viņš sacīja.

Viņš neizslēdza, ka tāpēc ierobežojumi būtu jāattiecina arī uz vakcinētajiem, un uzsvēra, ka mediķu galvenais uzstādījums ir panākt, ka par 40–60% tiek ierobežots nevajadzīgu kontaktu skaits.

Fūrmanis ieskicēja, ka uzņēmumiem, kur tas ir iespējams, pēc iespējas būtu jāstrādā attālināti, tāpat vajadzētu lēmumus, kas skar notiekošo sabiedriskajā transportā, izklaides vietās, iespējams – arī ēdināšanas iestādēs un daudzviet citur, tomēr par precīzāku mediķu redzējumu solīja informēt gaidāmajā konferencē.

Tajā piedalīsies Latvijas Ārstu biedrības pārstāvji Roberts Fūrmanis, profesors Alvils Krams, nefrologs Kārlis Rācenis, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vadītāja Liene Cipule, infektologs Uga Dumpis un Lauku ģimenes ārstu asociācijas valdes loceklis Ainis Dzalbs.

KONTEKSTS:

Latvijā pēc ekspertu grupas un mediķu organizāciju aicinājumiem ieviest stingrus pasākumus Covid-19 ierobežošanai koalīcijas partijas pirmdien, 4. oktobrī, vienojās būtiski pastiprināt ar Covid-19 saistītos ierobežojumus, taču par konkrētiem risinājumiem vīrusa izplatības piebremzēšanai un vakcinācijas tempa kāpināšanai neizlēma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti