Ārstu biedrība atturīga par nolaidībā vainotā Rēzeknes ārsta Tihonova darba vērtēšanu

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) vērtēs nolaidībā vainotā Rēzeknes slimnīcas ārsta Georgija Tihonova darbu, taču pagaidām tā nevar pateikt, kad tas notiks. Biedrība gaidot papildu materiālus no Veselības inspekcijas (VI), Lsm.lv teica biedrības vadītājs Pēteris Apinis, vienlaikus apšaubot inspekcijas veiktās pārbaudes rezultātus.

Jau vēstīts, ka Rēzeknes slimnīcā netika sniegta atbilstoša palīdzība sirmgalvim Robertam Saukānam, kuru ātrā palīdzība uz slimnīcu aizveda ar diagnozi plašs infarkts. Dežurējošais ārsts Tihonovs paskaidrojumā VI apgalvoja, ka viņam bijis pārāk daudz darba, tāpēc nav pienācīgi novērtējis slimnieka stāvokli. Pēc dažām stundām Saukāns mājās nomira.

VI pārbaudē konstatēja ārsta nolaidību. Inspekcija oktobra pirmajā pusē nosūtīja lūgumu LĀB izvērtēt visus ar Rēzeknes slimnīcas ārstu Georgiju Tihonovu saistītos materiālus un lemt par Tihonova ārsta sertifikāta anulēšanu. 

Biedrības vadītājs Apinis Lsm.lv apliecināja, ka VI vēstule ar lūgumu izvērtēt Tihonova darbu un lemt par iespēju anulēt viņa ārsta sertifikātu ir saņemta, taču ar to vien nepietiek. "Nav iedevuši nevienu dokumentu," neapmierinātību pauda Apinis. Jautāts, vai biedrība ir pieprasījusi šos dokumentus, Apinis atbildēja apstiprinoši.

Inspekcijā šonedēļ ir saņēmusi biedrības pieprasījumu par nepieciešamo dokumentu izsūtīšanu, un tie pašlaik tiek gatavoti, norādīja VI.

Pēc Apiņa teiktā, biedrībā ir arodtiesa un Ētikas komisija, kas parasti vērtē ārsta darbu, un šis process nav ātrs. Tāpēc šobrīd nevar pateikt, kad biedrība varētu izvērtēt Tihonova darbu.

Vienlaikus Ārstu biedrības vadītājs apšaubīja VI paveikto Rēzeknes ārsta Tihonova darba vērtēšanā. "Bez izmeklēšanas nekas nenotiek," teica Apinis, apšaubot pārbaudes rezultātus ārsta Tihonova lietā. Apinis apgalvoja, ka VI šajā lietā neko īpaši "nav skatījusies" un ka inspekcijā nestrādā neviens profesionālis.

Jau ziņots, ka valsts jau atzinusi Rēzeknes slimnīcas ārsta kļūdu un ģimenei izmaksājusi materiālo un morālo kompensāciju - 100 000 eiro apmērā.

Tikmēr Rēzeknes policija lietu izmeklē jau pusotru gadu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti