Panorāma

Lietuvā brīvdienās vairāki simti pārkāpumu

Panorāma

JKP uz ārkārtas tikšanos aicina Kariņu un Viņķeli

Ārsts: mēs ļoti uztraucamies par Jaungadu!

Ārsts Kārlis Rācenis: Mēs ļoti uztraucamies par Jaungadu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Ar lielām bažām ārsti gaida Jaungadu un tā sagaidīšanas sekas Covid-19 nodaļās, jo jau Ziemassvētkos situācija bija kritiska un daudzo ierobežojumu pārkāpēju dēļ optimismam nav nekāda pamata.

“Vakar bijām spējuši izrakstīt pacientus, jau no rīta atkal nodaļa ir aizpildīta. Situācija ir ļoti saspringta. Man bija bail par Ziemassvētkiem, un izskatās, ka Jaunajā gadā būs tāpat, ja ne vēl smagāk,” norādīja Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīcas 80. karantīnas nodaļas virsārsts Kārlis Rācenis.

Jau ziņots, ka kopumā aizvadītajā diennaktī veikti 12 395 Covid-19 izmeklējumi un reģistrēts 1861 jauns inficēšanās gadījums. Tas ir līdz šim lielākais vienā dienā reģistrēto Covid-19 saslimšanas gadījumu skaits. Iepriekš lielākais inficēto skaits – 1367 – konstatēts dienu iepriekš, 29. decembrī. Kopā stacionāros ārstējas 999 pacienti: 939 ar vidēji smagu slimības gaitu, 60 ar smagu slimības gaitu.

Ja Covid-19 slimnieku veselības stāvoklis ļauj, viņi turpina ārstēties mājās. Slimnīcās tiek nogādāti tie, kuriem ir nepārejoši augsta temperatūra un aizdomas par abpusēju plaušu karsoni. Ārstus jāsauc arī tad, ja ir pēkšņas asas sāpes krūtīs, grūtības elpot vai ir citas straujas veselības stāvokļa izmaiņas.

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā 2020. gada pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, kuras laikā bija stingrāki ierobežojumi. Par spīti tam saslimstība ar Covid-19 turpināja pieaugt.

Valdība 1. decembrī lēma pagarināt ārkārtējo situāciju līdz 11. janvārim, bet 17. decembrī valdība apstiprināja papildu ierobežojumus rīkojumā Covid-19 izplatības mazināšanai, aicinot cilvēkus svētkos ievērot klusuma periodu. Tostarp noteikti papildu ierobežojumi tirdzniecībai. Ierobežoti arī klātienes pakalpojumi, kā arī par vienu nedēļu pagarināts skolēnu Ziemassvētku brīvlaiks.

Valdība atkārtoti lēma pagarināt ārkārtas situāciju līdz 7.februārim. Savukārt, lai mazinātu Covid-19 izplatību Jaungadu svinību laikā, valdība vienojās, ka no 30. decembra, brīvdienās Latvijā tiks ieviesta “brīvdienu mājsēde”. “Brīvdienu mājsēde” tiks ieviesta no 30. decembra līdz 4. janvāra rītam un no 8. janvāra vakara līdz 10. janvāra rītam. Tas nozīmē, ka no plkst. 22.00 līdz 5.00  būs jāuzturas tikai savā dzīvesvietā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti