1:1

1:1 Gundars Rēders : Ilze Cīrule

1:1

1:1 Gundars Rēders : Māris Saukāns

1:1 Gundars Rēders : Uģis Gruntmanis

Ārsts Gruntmanis: Slimnīcām Baltijas valstīs vajadzētu sadalīt specializēšanos

Baltijas valstīm būtu jāapvieno spēki, sadalot slimnīcu specializēšanos kādu sarežģītu slimību ārstēšanā, intervijā LTV raidījumā “Viens pret vienu” norādīja Teksasas Universitātes asociētas profesors, ārsts Uģis Gruntmanis.

Latvijā aknu transplantācija aizvien netiek veikta, tāpēc pacienti spiesti meklēt palīdzību ārpus Latvijas. Šādā situācijā nonākusi arī Baiba Barone, kuras aknu transplantācijai Tartu slimnīcā naudu saziedoja sabiedrība.

Komentējot sievietes ārstēšanu Igaunijā, Gruntmanis norādīja, ka tikai Latvijā vien ārstiem nav iespējams nodrošināt tādu slodzi specifiskajās manipulācijas, lai varētu uzturēt kvalitātes latiņu.

Tāpēc labākais variants būtu Baltijas valstīm apvienot savus spēkus un sadalīt specifiskās jomas.

Taujāts par iespējamiem prioritāriem medicīnas virzieniem, pie kā būtu jāstrādā Latvijai, Gruntmanis nevienu konkrētu nenorādīja.

Ārsts gan atzina, ka medicīnas nozare, kura nevarētu sūdzēties par finansējuma trūkumu Latvijā, ir invazīvā kardioloģija. Taču problēma, kāpēc Latvijai neizdodas samazināt mirstību kardioloģijas jomā, ir šaurā fokusēšanās uz invazīvo kardioloģiju. Tā esot labi attīstīta un pat pārmaksāta.

Viņaprāt, valstij jābūt gatavai šo naudu pārdalīt arī citiem kardioloģijas virzieniem, lai varētu samazināt augstos mirstības rādītājus.

1 komentārs
nu nu
Kā ta mūsējie tiks pie ordeņiem,ja aknas un sirdis pārstādīs citur? Pie mums vesels infektoloģijas centrs,vedīs šurp HIV un triperi ārstēt
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti