Ārstniecības personāla piesaistei Rīgā ieviesīs jaunu atbalstu – kompensācijas

Ārstniecības personāla piesaistei Rīgā – stacionāriem, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam (NMPD) un ģimenes ārstu praksēm – tiks ieviestas naudas kompensācijas, informēja Veselības ministrijā (VM).

Cik kompensācijā saņems?

Kompensācija ģimenes ārstiem:

  • ikmēneša kompensācija ģimenes ārstam, kurš nodod ģimenes ārsta praksi, trīs mēnešus ir 50% no vidējās iepriekšējo 12 mēnešu periodā izmaksātās un Nacionālā veselības dienesta (NVD) ģimenes ārsta praksei samaksātās ikmēneša summas.
  • ģimenes ārstam, kurš pārņem ģimenes ārsta praksi, trīs mēnešus ir vienas ārstniecības personas amata kvalifikācijas kategorijai noteiktajā zemākās mēnešalgas apmērā.  

Piemēram, ja ģimenes ārstam, kurš nodod ģimenes ārsts praksi, NVD pēdējos 12 mēnešos ir izmaksājis un samaksājis 30 000 eiro, tad par trīs mēnešiem ģimenes ārsts, kurš nodod ģimenes ārsta praksi, pēc kompensācijas līguma noslēgšanas saņems kompensāciju par specifisko zināšanu, informācijas un pieredzes nodošanu 3750 eiro.

Piemēram, ja sertificēta ārsta minimālā mēnešalga saskaņā ar MK noteikumiem ir 1489 eiro, tad par trīs mēnešiem ģimenes ārsts, kurš pārņem ģimenes ārsta praksi, pēc kompensācijas līguma noslēgšanas saņems kompensāciju par specifisko zināšanu, informācijas un pieredzes pārņemšanu 4467 eiro.

Kompensācija māsai, māsas un ārsta palīgiem:

  • Piemēram, sertificētai māsai, kurai ir vīrs un divi bērni, kompensācijas apmērs sasniegs 11 480 eiro.
  • Ārstniecības personu reģistrā reģistrētai māsai, kurai nav ģimenes vai apgādībā esošu personu, kompensācijas apmērs būs 7935 eiro.
  • Sertificētam ārsta palīgam, kuram ir ģimene, sieva un bērns, kompensācijas apmērs būs 10 495 eiro.
  • Ārstniecības personu reģistrā reģistrēts ārsta palīgs bez ģimenes un apgādībā esošām personām saņems 7935 eiro lielu kompensāciju.
  • Ārstniecības personu reģistrā reģistrētam māsu palīgam 7215 eiro.

Kompensāciju izmaksās vienā maksājumā. Kompensācijas neapliek ar nodokli. Pēc kompensācijas līguma noslēgšanas ārstniecības persona atbalstu saņems vienā maksājumā jeb visu aprēķināto kompensāciju uzreiz ar mērķi ārstniecības iestādēm Rīgā sabiedrības veselības krīžu situāciju novēršanai piesaistīt jaunos speciālistus pēc kvalifikācijas iegūšanas, kā arī veicinātu, ka profesijā atgriežas tie speciālisti, kas šobrīd strādā citās jomās.

Avots: Veselības ministrija

Jauns atbalsta veids – naudas kompensācijas – paredzēts māsu, māsu palīgu, ārsta palīgu un ģimenes ārstu piesaistei Rīgā. Šim mērķim VM novirzīs trīs miljonus eiro, no tiem 2,55 miljoni eiro būs Eiropas Sociālā fonda (ESF), bet 450 000 eiro – valsts budžeta līdzekļi.

Medicīnas māsām, māsu palīgiem stacionāros un ārstu palīgiem NMPD Rīgā, noslēdzot darba līgumus uz vismaz piecu gadu periodu, būs iespēja saņemt: naudas kompensāciju piecu zemāko mēnešalgu apmērā, kas noteiktas mediķiem, un papildu kompensāciju vienas zemākās mēnešalgas apmērā par katru ģimenes locekli, kā arī uzturēšanās izmaksu kompensāciju 3600 eiro apmērā.

VM paziņojumā skaidroja, ka šobrīd notiek nepieciešamie sagatavošanās darbi, lai pieteikumu pieņemšanu uzsāktu tuvākajās nedēļās un sekmīgāk nodrošinātu pacientu ārstēšanu Covid-19 un citu sabiedrības veselības krīžu situācijās. Visa informācija par pieteikšanās kārtību un nosacījumiem tiks sniegta, sākoties kompensācijas pieteikumu pieņemšanai no ārstniecības personām.

Ar šo atbalstu – naudas kompensācijām – plānots piesaistīt jaunos speciālistus pēc kvalifikācijas iegūšanas, kā arī veicināt, lai profesijā atgriežas tie speciālisti, kas šobrīd strādā citās jomās.

Tāpat tiks veicināta paaudžu nomaiņa ģimenes ārstu praksēs Rīgā un piesaistīti jauni speciālisti primārās veselības aprūpei, skaidroja VM.

Uz naudas kompensācijām varēs pretendēt medicīnas māsas, māsu palīgi, kas strādās stacionārā ārstniecības iestādē Rīgā, un ārsta palīgi, kas strādās NMPD brigādēs atbalsta centros Rīgā. Uz kompensāciju ģimenes ārstu paaudžu nomaiņai varēs pretendēt ģimenes ārsta prakses Rīgā.

Eiropas Savienības fondu finansējums plānots arī ģimenes ārstu paaudžu nomaiņai Rīgā, paredzot kompensācijas par zināšanu, informācijas un pieredzes nodošanu gan pensijas vecuma ģimenes ārstiem, kas nodos savas prakses vietas, gan ģimenes ārstiem, kuri tās pārņems.

Projektā plānots piesaistīt un naudas kompensācijas izmaksāt 270 ārstniecības personām.

ESF projektu par atbalstu ārstniecības personām, kas nodrošina pacientu ārstēšanu sabiedrības veselības un krīžu situāciju novēršanai, īstenos VM.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt