Dienas ziņas

1,35 miljoni Āfrikas cūku mēra profilaksei

Dienas ziņas

Latgalē jau dedzina kūlu

Neraugoties uz iebildēm, likumu virza tālāk

Ārsti uzstāj: «Veselības nodokļa» likumu nedrīkst pieņemt

Ģimenes ārsti uzstāj, ka veselības aprūpes finansēšanas modelis, kas aprūpi par valsts naudu turpmāk garantēs tikai iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātājiem, ir jāpārstrādā.

Ārsti nevēlas pat diskutēt par likumu, jo pārāk daudz Latvijas iedzīvotāju, tostarp zemnieki, klūdziņu pinēji, mājražotāji, rakstnieki un citi radoši cilvēki, visticamāk, paliks bez ārstu aprūpes. Par spīti šīm iebildēm, deputāti likumu februāra vidū izskatīs otrajā lasījumā.  

Saskaņā ar Veselības ministrijas ieceri valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus saņems tie, kas pēdējo 11 mēnešu laikā ir  maksājuši iedzīvotāju ienākuma nodokli. Ja nodokļos nomaksātā summa būs mazāka nekā  minimālās algas aprēķinātā, valsts apmaksāto pakalpojumu saņemšanai būs jāmaksā vienreizēja iemaksa – trīskāršās minimālās algas apmērā vai arī jāmeklē maksas medicīnas palīdzība.

Ģimenes ārsti uzskata, ka šādu likumu tālāk virzīt nedrīkst. Latvijas Ārstu biedrība tik strikti pret likumu nenostājas, norādot, ka tas ir krietni jāuzlabo, bet noteikti jāpieņem.

Viens no Veselības ministrijas argumentiem, rakstot šo likumu, bija pieteikt karu tiem, kuri algu saņem aploksnēs, bet pie ārsta dodas un visus valsts garantētos ārstēšanas pakalpojumus saņem par nodokļu maksātāju naudu. Taču šobrīd, to caurskatot, atklājas vairākas nepilnības.

Arī Latvijas Pašvaldību savienība iebilst pret iedzīvotāju ienākuma nodokļa sasaisti ar veselības pakalpojuma saņemšanu. Par spīti daudzajiem iebildumiem  likums nonācis Saeimā un līdz februāra vidum var iesniegt priekšlikumus otrajam lasījumam.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt