Dienas ziņas

Vācijā vīrusa izplatība pakļauta kontrolei

Dienas ziņas

Kā Covid-19 krīze ietekmē Pāvilostu

Ārsti: ciest sāpes un gaidīt nedrīkst!

Ārsti: Nedrīkst ciest sāpes un domāt, ka tikai Covid-19 pozitīviem ir tiesības uz palīdzību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

No Covid-19 Latvijā līdz šim ir izveseļojušies 88 pacienti. Tas ir gandrīz katrs astotais no līdz šim atklātajiem pacientiem. Slimnīcās atrodas 42, un piecu slimnieku stāvoklis ir smags. Taču neatliekamās palīdzības ārstus uztrauc jauns novērojums – daudzus citus pacientus slimnīcā ieved smagā stāvoklī! Cilvēki ciešas, gaida un nesauc ārstu, jo maldīgi domā, ka tikai Covid-19 pozitīviem ir tiesības uz neatliekamu palīdzību.

Ārsti skaidro, ka ne visiem Covid-19 pozitīvajiem pacientiem stāvoklis ir smags tieši šīs infekcijas dēļ. Piemēram, viens pacients piedzīvojis smagu insultu, un tas ir galvenais cēlonis, kāpēc viņš ir intensīvajā terapijā. Gaiļezera slimnīcā ir piecpadsmit Covid-19 pacienti, jo bez šīs jaunās koronavīrusa infekcijas viņi saslimuši ar vēl kādu kaiti.

"Karantīnas nodaļa, tur pašlaik ir 14 pacienti ar dažādām slimībām, gan ķirurģiski [ārstējamām], gan insulta un kardiovaskulārām saslimšanām, un mums ir Covid-19 nodaļa, tur vakar bija viens pacients  ar insultu, viņa stāvoklis pasliktinās, un viņš atrodas intensīvās terapijas klīnikā," sacīja Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) ārstniecības direktors Haralds Plaudis.

Savukārt Latvijas Infektoloģijas centrā (LIC)  smagā stāvoklī ir četri Covid-19 pozitīvi pacienti. "LIC reanimācijā ir četri pacienti, no tiem viens pie mākslīgās plaušas ventilācijas, trīs - skābekļa atkarīgi, bet stāvoklis ir neprognozējams un var pasliktināties jebkurā brīdī," norādīja RAKUS medicīnas klīnikas vadītājs Aleksejs Višņakovs.

Neatliekamās medicīnas klīnikas ārsti pauž bažas, ka ir daudzi pacienti, kuri pie ārstiem negriežas pat tad, kad pašu stāvoklis ir kritisks. "Plūsmas ir samazinājušās, bet tas mūs dara piesardzīgus, jo vidējie statistiskie nekur nepaliek, atsitiens būs. Tie, kas iestājas [slimnīcā], ir smagi, viņi ir droši vien kaut ko gaidījuši mājās, cietušies vai kautrējušies meklēt palīdzību," pauž Plaudis.

Tāpēc mediķi vēlreiz atgādina – neatliekamā palīdzība valstī tiek sniegta visiem, kam tā nepieciešama. Gaidīt un ciesties, līdz stāvoklis kļūst kritisks, ir nevienam nevajadzīga varonība.
Traumas, insulta, infarkta vai cita neatliekama stāvokļa gadījumā ir jāzvana 113 un jāsauc palīgā.

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Vīrusa izplatības ierobežošanai 12. martā nolemts Latvijā izsludināt ārkārtējo situāciju, kuru 7. aprīlī pagarināja vēl par mēnesi – līdz 12. maijam. Ārkārtējās situācijas laikā noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu, tostarp attiecībā uz pulcēšanos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti