Ārsti neatbalsta obligātu e-veselības lietošanu un prasīs MK noteikumu apturēšanu

28.novembrī notikušajā Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas Biedru sapulcē tika pieņemts lēmums neatbalstīt obligātu pienākumu slēgt līgumu par e-veselības lietošanu, kā arī prasīt apturēt e-veselību regulējošo Ministru kabineta (MK) noteikumu darbību un tos pārstrādāt.

Valsts kontrole savā ziņojumā "Vai projekts "E-veselība Latvijā" ir solis pareizajā virzienā?" ir konstatējusi, ka e-veselības informācijas sistēma uz 2015.gada 1.aprīli nebija gatava no informācijas datu drošības un personu datu aizsardzības viedokļa un Nacionālais veselības dienests nav nodrošinājis priekšnosacījumus augstai pacientu datu aizsardzībai, teikts Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas paziņojumā medijiem.

Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Sarmīte Veide par asociācijas sanāksmē lemto
00:00 / 00:45
Lejuplādēt

Pēc Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas lūguma Nacionālais veselības dienests tā arī nav varējis nodemonstrēt e-veselības darbību testa vidē.

Ir pamatotas bažas par e-veselības sistēmas negatavību, kā arī tiesiskā un praktiskā nesakārtotība ietver ļoti augstu konfliktu potenciālu starp pacientu, ārstu un valsti, norāda asociācija.

Asociācija akcentē, ka, izanalizējot šobrīd spēkā esošo tiesisko regulējumu, secinājām, ka arī tiesību normas negarantē pacientu datu drošību. E-veselības darbības uzsākšana esošos apstākļos apdraud pacienta sensitīvo datu aizsardzību un pakļauj riskam ārsta pienākumu saglabāt konfidencialitāti.

Tādēļ 28.novembrī notikušajā Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas Biedru sapulcē tika pieņemts lēmums neatbalstīt (obligātu) pienākumu slēgt līgumu par e-veselības lietošanu, kā arī prasīt apturēt e-veselību regulējošo Ministru kabineta noteikumu darbību un tos pārstrādāt.

Biedri atbalsta brīvprātīgu e-veselības ieviešanu pēc kvalitatīvas sistēmas sagatavošanas.

Izskatot jautājumu par līguma nosacījumiem un finansējumu pacientu veselības aprūpei un mediķu atalgojumam, biedri nolēma prasīt mediķu algu palielinājumu par 10% 2016.gadā (kuru prasījām protesta mītiņā pie Saeimas), kā arī izteica negatīvu vērtējumu par veselības ministra Gunta Belēvičs darbu.

Šī gada 1. decembrī Ministru kabinetā plānots izskatīt noteikumu projektus par e-veselības ieviešanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti