Sadaļas Sadaļas

Ārste: No stacionāra izrakstītā «Covid-19» paciente citus nevar inficēt

Lēmumu par "Covid-19" vīrusa pacientes izrakstīšanu no Infektoloģijas centra jau nākamajā dienā pieņēma viņas ārste, vadoties pēc atkārtotiem analīžu testiem un novērojumiem. Atkārtot izmeklējumus nebija nepieciešams, žurnālistiem pastāstīja Latvijas Infektoloģijas centra (LIC) virsārste Velga Ķūse.

Paciente jau pirms izrakstīšanas uz mājām jutusies labi – viņai vairs nav bijušas saslimšanas pazīmes. Līdz ar vīrusa neesamību organismā sieviete nevar inficēt nevienu citu.

“Paciente jau iestājās pie mums bez klīniskām izpausmēm. Viņai nebija temperatūras, viņai nebija klepus. Viņa faktiski jau bija izveseļošanās stadijā, un tad, kad es saņēmu atkārtotu, pilnīgi negatīvu atbildi, protams, strādājošo cilvēku ar rekomendācijām atrasties mājās izolācijas režīmā, izrakstīju mājās,” pastāstīja “Covid-19” pacienti ārstējošā ārste Ludmila Ivančenko.

Pacientei un ģimenes locekļiem 14 dienas noteikts uzturēties mājās un jāseko savam veselības stāvoklim.

Latvijas Infektoloģijas centra virsārste Velga ĶūseJānis Kincis

"Neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde pirmdien devās pie viņas, veica izmeklējumu, kas tika nogādāts references laboratorijā. Pēc testēšanas izrādījās pozitīvs. Tālākie soļi bija pacientes nogādāšana LIC tālākai izmeklēšanai un iespējamai ārstēšanai. Atrodoties stacionārā, pacientei nebija nekādu sūdzību par veselības traucējumiem. Otrajā paraugā vīruss vairs netika konstatēts, tāpēc nebija indikāciju veikt trešo izmeklējumu. Protams, pamatojoties uz Pasaules Veselības organizācijas rekomendācijām, to var darīt, bet pamatā pacientu veselības stāvokli un izmeklēšanas taktiku izvērtē ārstējošais ārsts,” skaidroja Ķūse.

Pasaules Veselības organizācijas vadlīnijas paredz – gadījumā, ja analīzes vīrusu vairs neuzrāda, jānogaida vismaz 24 stundas un pacients jāpārbauda vēlreiz. Šajā gadījumā atkārtotās analīzes veiktas ārpus slimnīcas.

Trešdien, 4.martā, pacientei vēl reizi paņemtas analīzes, kuru rezultāti būs zināmi ceturtdien, 5.martā.

Tam, ka “Covid – 19” paciente no slimnīcas izrakstīta pirms galīgā apstiprinājuma par to, ka vīruss ir uzveikts, Slimību profilakses un kontroles centrs neiebilst. “Mēs piekrītam novērtējumam, ka pie viegliem saslimšanas gadījumiem var turpināt ārstēšanu mājas apstākļos, it sevišķi ja mēs zinām, ka tur ir iespējams nodrošināt pienācīgu izolāciju. Tāpēc arī mums nav iebildumu, ka otrā kontroles analīze būtu paņemta vēlāk, arī ambulatori,” norādīja SPKC pārstāvis Jurijs Perevoščikovs.

RAKUS infektoloģijas galvenā speciāliste Ludmila VīksnaJānis Kincis

Tikmēr Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas infektoloģijas galvenā speciāliste Ludmila Vīksna norādīja uz grūtībā izveidot vakcīnu un tieši mērķētus medikamentus: "Šis vīruss ir jauns. Tas, ka šis vīruss ir pārvarējis sugu barjeru [sākotnēji skāris dzīvniekus un tad arī cilvēkus], liecina, ka par šo slimību mums vēl būs daudz jaunumu. Cerēsim, ka "Covid-19" nebūs no tiem vīrusiem, kas iedzīvosies un veidos hroniskas formas, bet šobrīd par to mēs vēl nezinām. Tas arī rada grūtības izveidot vakcīnu un grūtības radīt medikamentu.

Bet vīrusa mainība un nekārtīgā vairošanās noved pie tā, ka pret šo vīrusu vēl nekā iedarbīgi nevaram cīnīties.”

KONTEKSTS: 

Pirmdien, 2. martā, Latvijā konstatēts pirmais koronavīrusa «Covid-19» gadījums. Ar "Covid-19" saslimusi kāda Rīgas iedzīvotāja pēc atgriešanās no ceļojuma Itālijas reģionā, kur ir koronavīrusa uzliesmojums. Pēc tam sieviete nogādāta LIC. Kopā ar viņu tika hospitalizēts arī bērns, kuram konstatēta saslimšana, taču tā nav "Covid-19".

Savukārt dienu vēlāk hospitalizētā paciente no slimnīca izrakstīta, jo viņas veselības stāvoklis uzlabojies un ļauj turpināt atlabšanu mājās. Turklāt atkārtotās analīzes koronavīrusa klātbūtni organismā vairs neuzrādīja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt