Ārpolitikas eksperts: Ziemā kaujas Ukrainā neapstāsies

Ziemā kaujas Ukrainā neapstāsies, tā intervijā Latvijas Radio Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centra direktors Toms Rostoks atbildēja uz jautājumu, vai līdz pavasarim notiks plašāki manevri, pārmaiņas Ukrainas frontē.

Intervija ar Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centra direktoru Tomu Rostoku
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

"Ziemas apstākļos karot ir iespējams, un karš turpināsies. Ja paskatāmies uz 2015. gadu, tad karš Ukrainas austrumos notika," stāstīja eksperts.

Iemesls, kāpēc pēdējā nedēļā vai divās aktivitāte frontē ir bijusi mazāka, ir sliktie laikapstākļi, taču nevis sals, bet dubļi, kuros grūti pārvietoties tehnikai. Pieturoties salam, kaujas atsāksies, prognozēja Rostoks. Tāpat viņš norādīja, ka pašlaik gan Krievijas, gan Ukrainas spēki pārgrupējas.

Eksperts atgādināja, ka ziema ieviesīs savas korekcijas karā. Pēc viņa domām, tā varētu būt ļoti slikta un nesaudzīga pret Krievijas karavīriem, kas ir sliktāk apģērbti, nodrošināti un motivēti. Rostoks prognozē, ka būs tūkstoši vai vairāk Krievijas karavīru, kas gluži vienkārši nosals. Tādā ziņā Ukrainas pusē problēmas esot mazākas.

Vēl arī eksperts stāstīja, ka Krievijas taktika radīt bojājumus Ukrainas kritiskajai, īpaši enerģētikas infrastruktūrai, auglīga ir tikai daļēji. Ukrainas pretgaisa aizsardzības sistēma darbojas ļoti labi, kā arī Ukraina spēj novērst bojājumus. Vēl krietni mazāki panākumi ir spējā salauzt Ukrainas cilvēku gatavību ciest upurus uzvaras un zaudēto teritoriju atgūšanas vārdā. "Krievija rada tieši pretējo efektu – ukraiņi būs gatavi pārciest grūtības, lai karā uzvarētu," sacīja Rostoks.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti