Ārpolitikas debašu centrā - drošība un patvēruma meklētāju ienākšana Eiropā

Šī gada Latvijas ārpolitikas uzmanības centrā ir drošība un patvēruma meklētāju ienākšana Eiropā, otrdien notikušajās ikgadējās ārlietu debatēs Saeimā, izkristalizējās ārlietu ministra Edgara Rinkēviča („Vienotība”) un Saeimas deputātu diskusijās.

Diskusijās politiķi norādīja, ka šogad ir jāturpina stiprināt ārējā drošība, kā arī vairāk ir jāsadarbojas NATO un Eiropas Savienībai (ES), lai kopā cīnītos ar terorismu. Piemēram, Saeimas Ārlietu komisijas vadītājs Ojārs Ēriks Kalniņš norādīja, ka NATO un ES sadarbība ir jāstiprina, jo daudzas Eiropas valstis ir abās organizācijās. Viņš arī atzina, ka NATO ir kļuvis stiprāks, savukārt ES darbībā ir sarežģījumi.

Kā viena no Latvijas galvenajām ārvalstu prioritātēm ir nosaukta iestāšanās Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD), kas būtu arī ekonomisko attiecību stiprināšana.

Vienlaikus deputāti izteica kritiku par norisēm ārzemēs un Latvijas ārpolitiku. Proti, izskanēja kritika tam, ka Latvija nav pietiekami stingri sevi pozicionējusi, nostājoties pret „Nord Stream 2” gāzes vada izveidi. Savukārt Saeimas deputāts Kārlis Seržants (ZZS) kritizēja Rinkēviča ziņojumu par to, ka tajā ir pārāk šaura izpratne par patvēruma meklētājiem un bēgļiem. Toties Inguna Sudraba (''No sirds Latvijai'') uzsvēra, ka Latvijā ārpolitikā nav spēlētājs. Tā drīzāk darbojas „kā piespēlētājs dažādām politikām”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti