Keris atzina, ka Latvijas ģimenes ārstiem ir tiesības streikot, taču streika forma pašlaik ir visai dīvaina – ārsti dodas uz darbu, pieņem pacientus un par to saņem naudu, bet vienlaikus apgalvo, ka streiko, un tas nav pareizi.
"Katram ir tiesības aizstāvēt savas intereses likumā noteiktajā kārtībā. Latvijas Ģimenes ārstu asociācija iesniedza oficiālu pieteikumu par streika rīkošanu. Un neviens normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā streiku nav apstrīdējis. Tāpat neviens nav vērsies tiesā ar prasību par streika atcelšanu. (..)
Dīvaina ir streika forma – cilvēki iet uz darbu, saņem par no naudu, un paziņo, ka streiko. Tas devalvē streika jēdzienu. Ar vārdiem nevajag spēlēties," paziņoja Keris,
norādot – ja cilvēki iet uz darbu, tad tas vairs nav streiks. "Mēs jau sen nerīkojam streikus. Pēdējie divi bija 2002.gadā un 2008.gadā," piebilda LVSADA vadītājs.
Jau ziņots, ka ģimenes ārsti joprojām nepiekrīt valdības piedāvājumam un pieprasa lielāku kapitācijas naudu jeb ikmēneša maksājumus par katru ārsta praksē reģistrēto pacientu, un turpinās streiku.
Arsti nolēmuši mainīt streika formu un turpmāk pieņemt līdz 20 pacientiem dienā. Šāds “lēnais streiks” varētu turpināties līdz 1.oktobrim, ja nekas nemainīsies un ārsti nepanāks vienošanos ar valdību.