Arodbiedrības protesta akcijās prasīs palielināt veselības aprūpes finansējumu

Arodbiedrības rīkos protesta akcijas, kurās aicinās ikvienu Latvijas iedzīvotāju prasīt valdībai palielināt finansējumu veselības aprūpei, preses konferencē pirmdien, 18.aprīlī, paziņoja arodbiedrību un veselības aprūpes organizāciju līderi.

Pagaidām vēl nav zināms, kad protesta akcijas notiks. Tāpat nav skaidrs, kāds būs akciju formāts. Tiesa, kā sacīja Latvijas Brīvo  arodbiedrību savienības līderis Pēteris Krīgers, akcijas noteikti nebūs streiks, jo tajās iecerēts aicināt piedalīties ikvienu Latvijas iedzīvotāju, nevis tikai mediķus. Tāpēc, iespējams, akcijas varētu izpausties kā tautas sapulces vai mītiņi. Par to arodbiedrības lems otrdien, 19.aprīlī.

Gadījumā, ja šie protesti nemainīs politiķu rīcību, tad arodbiedrības un mediķi sola rīkot vēl plašākas akcijas, prasot atlaist Saeimu, teica Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības vadītājs Valdis Keris.

Krīgers pauda, ka šo akciju cēlonis ir bažas, ka Latvijas nākotne ir apdraudēta. Līdz ar slikto veselības aprūpes sistēmu no reģioniem aizbrauc daudzi cilvēki, no kuriem daļa uz ārzemēm. „Mēs pārvēršamies par valsti, kur ir ļoti daudz tukšu teritoriju,” sacīja Krīgers. Līdz ar veselības aprūpes sistēmas nepieejamību ir augsta mirstība, darbaspēka zudumi un invaliditātes apmēri. Tāpat trūkst medicīniskais personāla. Latvijas Slimnīcu biedrības priekšsēdētājs Jevgēņijs Kalējs pauda, ka īpaši kritiskā situācijā ir reģionālās slimnīcas, jo tur nav nedz mediķu, nedz finansējuma.

Keris arī apgalvoja, ka daļa politiķu un ekspertu, kurus viņš gan nenosauca, mudinot valdību finansējumu medicīnai samazināt vēl vairāk. To vidū esot arī Latvijas Banka. Pēc viņa teiktā, šādi aicinājumi ir nepieļaujami.

Šī nebūs pirmā mediķu protesta akcija, kurā viņi pauž neapmierinātību gan ar nepietiekamo finansējumu veselības aprūpes nozarei, gan ar citām nozarē notiekošām lietām, kas viņus neapmierina. Pēdējais no tiem notika pērn, novembra sākumā, kad tika prasītas lielākas algas un prāvāks finansējums visai nozarei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti