Arodbiedrības padome plāno pedagogu 19. septembra streika norises

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) telpās pirmdien vakarā plānošanas sapulcē detalizētāk izstrādās scenāriju streikam, kurā pedagogi sola iziet jau pēc nedēļas. Pagājušās nedēļas sākumā ar neveiksmi beidzās arodbiedrības un izglītības un zinātnes ministres sarunas, jo Anita Muižniece ("Konservatīvie") nevarēja pozitīvi atbildēt uz pedagogu galveno prasību – ka 139 miljoni eiro algu pieaugumam jāatvēl līdzekļi jau 2023. gada budžetā.

Nozares arodbiedrības sarunas ar ministri bija garas un mokošas. Muižniece trīs kārtās centās piedāvāt dažādus kompromisus – gan sabalansēt pirmsskolas pedagogu slodzes un atalgojumu, gan rekordtempā jau līdz oktobrim visiem pedagogiem sagādāt trūkstošos digitālos mācību līdzekļus. 

Pedagogi gatavojas streikam
00:00 / 00:35
Lejuplādēt

Kad tas nelīdzēja, ministre piedāvāja arī darba algu kompensāciju, ja streiks būs terminēts un nepārsniegs trīs darba dienas.

Taču arodbiedrības līdere Inga Vanaga šādu piedāvājumu nosauca par pazemojošu un sarunā ar Latvijas Radio paskaidroja, ka arodbiedrība ir gatava streikojošajiem izmaksāt līdzekļus no īpaša streiku fonda, kas uzkrāts no biedru naudām.

Cik ilgs būs streiks, vēl nav zināms. Pagājušās nedēļas nogalē tam bija gatavi pievienoties 20 000 pedagogu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti