Arodbiedrība vīlusies Saeimas komisijas lēmumā par mediķu algām

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības sašutumu izraisījis fakts, ka Saeimas Sociālo un darba lietu komisija, strādājot pie jaunā Veselības aprūpes finansēšanas likuma, noraidījusi priekšlikumu, kurš paredzēja likumā iekļaut konkrētas summas, kas turpmākajos gados novirzāmas mediķu darba samaksas paaugstināšanai.

Priekšlikums paredzēja, ka nākamgad valsts budžeta papildu finansējums šim mērķim nedrīkst būt mazāks par 117 miljoniem eiro, aiznākamgad tam jāsasniedz vismaz 185 miljoni eiro, bet 2020. gadā – vismaz 235 miljoni eiro.

Komisijā par šo priekšlikumu balsots divas reizes, taču abās reizēs gan par, gan pret to nobalsoja seši deputāti. Līdz ar to priekšlikums ir noraidīts.

Arodbiedrības priekšsēdētājs Valdis Keris Latvijas Radio pauda neizpratni arī par to, kādēļ arodbiedrībai vakar notikušajā Saeimas komisijas sēdē nav dots vārds.

Skaidrojot iemeslus, kādēļ arodbiedrība uzskata, ka likumā nepieciešams fiksēt tieši atalgojuma pieaugumam paredzēto papildu finansējumu, Keris norādīja – ja konkrētas summas neparādās likumā, tad nav nekādu garantiju, ka tiešām arī būs attiecīgais finansējums vidējā termiņā, lai varētu atbilstoši celt veselības aprūpes nozarē strādājošo algas.

Valdis KerisMadara Fridrihsone
  Keris norādīja, ka arī, ja nozarei piešķir papildus līdzekļus, algām novirza tikai daļu no tiem.

  “Ja likumā neparedzēs pienācīgas summas tieši darba samaksas paaugstināšanai, tad diemžēl būs līdzšinējā prakse un tā nauda aizplūdīs kaut kur citur,” sacīja Keris.

  Jau ziņots, ka Veselības aprūpes finansēšanas likumprojektā, ko izskata Saeima, sākumā bija paredzēts, ka veselības nozarei finansējuma pieaugums nevar  būt mazāks par 235,8 miljoniem eiro 2018.gadā, 372,1 miljoniem eiro 2019.gadā un 442 miljoniem eiro 2020.gadā. Tomēr valdības komiteja nolēma konkrētās summas pievienot likumprojekta anotācijai, nevis iekļaut likumā.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti