Dienas ziņas

Eksperti: Kriminālatbildība dzērājšoferus nebaida

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Arodbiedrība sagaidījusi piedāvājumu skolotāju algu pieaugumam

Arodbiedrība sagaidījusi piedāvājumu skolotāju algu pieaugumam

Jaunajam darba samaksas paaugstināšanas grafikam pedagogiem jāstājas spēkā līdz ar nākamo mācību gadu. To otrdien, 24. janvārī, ar izglītības ministri Andu Čakšu ("Jaunā Vienotība") pārrunājusi Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA). Atlikusi vēl nedēļa, kuras gaitā abām pusēm jārod kompromiss arī par otru streika vienošanas prasību – slodžu sabalansēšanu.

Ko šodien lēma IZM un LIZDA sarunās
00:00 / 01:50
Lejuplādēt

Kad un kā pedagogiem palielinās algas, bija jābūt skaidram jau decembra sākumā. To paredzēja vienošanās, ar ko izdevās novērst pedagogu streiku, taču valdības izveides kavēšanās dēļ arodbiedrība piekrita gaidīt vēl līdz februārim.

Pēc šodienas tikšanās tapis skaidrs, ka pagaidām domstarpību par pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiku šobrīd nav. Arodbiedrība gan vēl veiks aprēķinus, lai varētu plašāk komentēt ministrijas piedāvājumu.

"Tas, kas ir nodefinēts streika prasībās, lai grafiks stātos spēkā ar šī gada 1. septembri,  tā arī bija tā lieta, par ko mums bija svarīgākā diskusija, ka šogad tas stājas spēkā 1. septembrī. Un nākamais solis ir tāds, ka mēs pēc tam šos grafika soļus veicam no 1. janvāra, lai tas ietu kopā ar budžeta gadu," skaidroja ministre.

Par otro streika prasību – slodžu sabalansētību – diskusija vēl nav sākusies.

"Tam būtu jāskar visas pedagogu grupas, līdzīgi kā arī algas grafikam, sākot no pirmsskolas, beidzot ar augstāko izglītību. Tā ka darbs turpinās un droši vien arī līdz 1. februārim kopīgu mājas darbu veiksim," teica LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga.

Skolotāju atalgojuma pieaugumam jānotiek līdz ar skolu tīkla pārskatīšanu, uzsvēra ministre. Par to gan ir atbildīgas pašvaldības.

Nākamā Čakšas un Vanagas apspriede notiks ceturtdien, 26. janvārī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti