Arodbiedrība: Bezdarbnieka pabalsta samazināšana - mazākas pensijas nākotnē

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) ieceri par bezdarbnieku pabalstu samazināšanu sauc par tiesisko nihilismu un norāda, ka mazākie pabalsti nozīmēs arī mazāku pensiju nākotnē, pausts arodbiedrību savienības paziņojumā medijiem.

“Tiesiskais nihilisms diemžēl ir sasniedzis arī labklājības nozari,” paziņojumā medijiem norādīja LBAS priekšsēdētājs Egils Baldzēns, vērtējot Labklājības ministrijas ieceri par bezdarbnieku pabalsta apjoma un termiņa samazināšanu.

“Darbinieki, kas šobrīd apzinīgi maksā valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, tiek nostādīti ķīlnieku situācijā, tiek dots signāls - nemaksājiet: valstij nevar ticēt!” uzskata Baldzēns.

“Varbūt tiešām bezdarbnieku pabalsts varētu būt piešķirts uz īsāku laiku, bet tam noteikti ir jābūt tādā pašā finansiālajā apmērā, kas atbilst jau veiktajām valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām,” uzsvēra Baldzēns.

“Ja tiešām valdība izšķiras par bezdarbnieku pabalsta termiņa saīsināšanu, tad neizbēgami ir jābūt pārejas periodam vismaz 2+12 mēneši,” uzskata Baldzēns.

LBAS uzsver, ka bezdarbnieku pabalsta samazināšana darbiniekam nozīmē arī mazākas pensijas nākotnē.

Pašlaik no aprēķinātā bezdarbnieku pabalsta tiek maksātas arī obligātās sociālās apdrošināšanas iemaksas, daļa no kurām savukārt veido uzkrājumus pensiju 2. līmenī.

KONTEKSTS:

Labklājības ministrija piedāvā bezdarbnieku pabalstu maksāt astoņus, nevis deviņus mēnešus un samazināt arī pabalsta apmēru. Pašlaik bezdarbnieka pabalstu pirmos trīs mēnešus maksā pilnā apmērā, nākamos trīs – 75%, bet pēdējos trīs – 50% apmērā no piešķirtā pabalsta. LM piedāvā pabalstu pirmos divus mēnešus maksāt pilnā apmērā, nākamos divus – 75% apmērā, nākamos divus – 50%, bet pēdējos divus – 45% apmērā no piešķirtā pabalsta apmēra.

Iegūtos 12 miljonus eiro plāno novirzīt pensijām un citam sociālajam nodrošinājumam.    

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti