Armijai piegādās Latvijas uzņēmuma ražotas bezpilota lidaparātu sistēmas

Aizsardzības ministrija decembrī ir parakstījusi līgumu ar Latvijas ražotāju “UAV Factory” par turpmāku bezpilota lidaparātu sistēmu piegādi un uzturēšanu, lai stiprinātu Nacionālo bruņoto spēku kaujas spējas, paziņojumā medijiem informēja ministrija.

“Mērķtiecīgi attīstot sadarbību ar Latvijas aizsardzības industriju, mēs sekmējam piegāžu drošību un sniedzam nozīmīgu ieguldījumu Latvijas tautsaimniecības attīstībā kopumā,” uzsvēra aizsardzības ministrs Artis Pabriks (“Attīstībai/Par!”).

Nacionālo bruņoto spēku rīcībā esošās bezpilota lidaparātu sistēmas paredzēts izmantot arī, sniedzot atbalstu sabiedrībai – glābšanas, meklēšanas vai līdzīgās civilās operācijās.

Saskaņā ar pērn noslēgto vienošanos šogad Latvijas uzņēmums “UAV Factory” Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem piegādāja pirmo bezpilota lidaparātu testa sistēmu, kuras izmantošana apliecināja tās atbilstību bruņoto spēku uzdevumu pildīšanai.

Nākamās bezpilota lidaparātu sistēmas Nacionālie bruņotie spēki saņems 2020. gada otrajā pusē, un tās būs pielāgotas, uzlabotas un modernizētas atbilstoši testēšanas posmā gūtajām atziņām.

Noslēgtā līguma ietvaros tiks veikta arī jau piegādātās testa sistēmas uzlabošana.

Uzņēmums “UAV Factory” ir dibināts 2009. gadā, un tam ir pārdošanas biroji Latvijā un ASV. “UAV Factory” ir viens no vadošajiem bezpilota lidaparātu sistēmu pasaules līmeņa piegādātājiem. Uzņēmuma ražotie lidaparāti un videokameras tiek pārdoti vairāk nekā 50 pasaules valstīs militārām, civilām un akadēmiskām vajadzībām.   

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti