Dienas ziņas

Latvija saņēmusi vēl 2400 «Moderna» vakcīnu devu

Dienas ziņas

Maskavā tiesa lemj par A. Navaļnija ieslodzīšanu

Armijā vakcinēšanās būs obligāta

Armijā vakcinācija pret Covid-19 būs obligāta

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Pilna laika karavīriem vakcinācija būs obligāta, tas esot valsts drošības jautājums. Aizsardzības ministrijā norādīja, ka vakcinācijas plāns ir gatavs.

Armija ir gatava uzsākt tūlītēju vakcināciju, vienīgais, kas attur no tā sākšanas, ir vakcīnu pieejamība. Tiklīdz tās tiks atvēlētas bruņotajiem spēkiem, dažu dienu laikā savu devu saņems visi profesionālā dienesta karavīri.

“Ja saslimst daļa mūsu karavīru, tad otrai daļai būs dubultā jāpilda šie uzdevumi. Tikko vakcīnas būs saņemtas un Ministru kabinets vai Veselības ministrija noteiks, ka šīs vakcīnas varēs saņemt arī bruņotie spēki, mēs savu vakcināciju uzsāksim momentāni,” norādīja Nacionālo bruņoto spēku komandieris Leonīds Kalniņš.

“Bruņotos spēkus mēs esam spējīgi vakcinēt piecās dienās ar mūsu jaudām, mums pilnīgi pietiekama šī jauda. Mums jau ir izstrādāti detalizēti plāni līdz uzvārdam un tieši laikam, kad konkrēts karavīrs ieradīsies konkrētā vietā uz vakcīnas saņemšanu. Kā arī izstrādāta visa dokumentācija un uzskaites sistēma,” informēja Kalniņš.

Brīvprātīga vakcinācija būs zemessargiem un civilajiem darbiniekiem. Kā atklāja bruņoto spēku komandieris, bruņotie spēki būs gatavi palīdzēt arī iedzīvotāju vakcinācijā.

KONTEKSTS:

Saskaņā ar valdībā apstiprināto Covid-19 vakcinācijas plānu paredzēts līdz vasaras beigām sapotēt 70% pieaugušo. No marta paredzēts ne mazāk kā 100 000 potēto nedēļā. Īslaicīgi jāspēj potēt arī līdz 150 000 nedēļā. 

Būs vienots vakcinēšanas tīkls, un cilvēkus vakcinēšanai reģistrēs jau iepriekš. Ja kāds negribēs potēties, rindas kārtībā vietu piedāvās nākamajam. Plāno speciālu IT risinājumu vakcinācijas procesa pārvaldībai.

Latvija līdz šim saņēmusi trīs “Pfizer” un “BioNTech” izstrādātās Covid-19 vakcīnas kravas – pirmajās divās piegādēs saņemtas 23 400 vakcīnas devas, bet trešajā – vēl 6800 devas.  Bet 12. janvārī saņemtas pirmās 1200 ražotāja "Moderna" vakcīnas pret Covid-19, 31.janvārī – vēl 2 400 devas

Savukārt februārī tiek gaidītas pirmās vakcīnas devas no “AstraZeneca”, ko janvāra nogalē izmantošanai Eiropas Savienībā apstiprināja Eiropas Zāļu aģentūra un Eiropas Komisija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti