Ārlietu ministrs vēlas trīs jaunas vēstniecības – Austrālijā, Brazīlijā un Āfrikā

Tuvāko trīs gadu laikā Latvijai būtu svarīgi atvērt trīs jaunas vēstniecības, kuras būtu Austrālijā, Brazīlijā un Āfrikā – intervijā Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Jaunā Vienotība”).

Rinkēvičs cer uz Saeimas atbalstu jaunas vēstniecības atvēršanai Austrālijā. Tas esot būtiski ne tikai jautājumā par diasporu, bet arī saistībā ar Latvijas lobiju ANO un Klusā okeāna dalībvalstīs, kā arī ekonomiskās sadarbības meklējumiem.

Tāpat Latvijai arvien nav vēstniecības Brazīlijā, kur arī būtu svarīgs diasporas jautājums, norādīja politiķis. 

“Ideālā variantā es gribētu redzēt - un tas ir arī ierakstīts mūsu attiecīgajos dokumentos -, ka mēs izskatām iespēju tuvāko trīs gadu laikā atvērt trīs vēstniecības: Austrālijā, Brazīlijā ar domu, ka tā ir Latīņamerikā kopumā, un

mēs tomēr redzam arvien pieaugošu interesei no daudziem uzņēmumiem, sevišķi informācijas tehnoloģiju un farmācijas sfērā arī par Āfriku,” sacīja Rinkēvičs.

Ministrs norādīja, ka pašlaik Āfrikā Latvija ir viena vēstniecība un otras atvēršana būtu saistībā ar interesēm ANO Drošības padomē un ekonomikā.

“Trīs jauni diplomātiskie priekšstāvji un pārstāvniecības varētu būt tas, par ko varētu diskutēt valdība, Saeima. Bet tas, protams, ir budžeta jautājums,” piebilda ministrs.

KONTEKSTS:

Ārlietu ministrija jau paudusi nepieciešamību pēc pērn papildu finansējuma - 2,9 miljoniem eiro - vēstniecību atvēršanai Austrālijā un Brazīlijā, liecina aģentūras LETA arhīvs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti