Ārlietu ministrija uz pārrunām izsauc Vešņakovu; Kremlis pauž neizpratni

Ārlietu ministrija ceturtdien, 12.maijā, uz pārrunām izsauca Krievijas vēstnieku Latvijā Aleksandru Vešņakovu, kuram norādīja, ka viņš savos izteikumos "ir pārsniedzis diplomātiskajā praksē pieņemtās robežas".

Ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs aizrādījis Vešņakovam, ka nav pieņemama vēstnieka kritika Latvijas iekšpolitikai un ārpolitikai, ko viņš iepriekš izteica presē. Tāpat nav pieņemami apvainojumi Latvijai kā rezidences valstij par meliem attiecībā uz Minskas vienošanās izpildi konflikta noregulējumam Ukrainā un pārmetumi par vēstures falsifikāciju.

"Kā absurds tika noraidīts vēstnieka apgalvojums, ka Latvijas valdība ierobežo Latvijas iedzīvotāju iespējas saņemt alternatīvu informāciju par pasaulē notiekošo," paziņojumā medijiem raksta ministrija.

Pildegovičs nav slēpis vilšanos, ka Vešņakovs, jau ilglaicīgi strādādams Latvijā, nav izpratis tajā notiekošos procesos.

Krievijas prezidenta Vladimira Putina administrācija savukārt atbalstīja vēstnieka pozīciju un pauda neizpratni par Latvijas ārlietu resora rīcību, ziņo Krievijas oficiālā aģentūra “Interfax”.   

Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs Latvijas Ārlietu ministrijas rīcību nosauca par “grūti saprotamu”.

“Cik man zināms, mūsu vēstnieks aicināja nedemonizēt Krieviju, un viņa aicinājumam var tikai pievienoties. Diez vai to var vērtēt kā kādu iejaukšanos iekšējās lietās, un diez vai to vispār var vērtēt kā kaut ko diplomātiskajai praksei neatbilstošu,” Peskova teikto citē “Interfax”.

Iepriekš arī Krievijas Valsts domes Ārlietu komitejas vadītājs Aleksejs Puškovs paudis neizpratni par notiekošo. Viņš paziņoja, ka viņam nav saprotama Latvijas Ārlietu ministrijas  rīcība.  

Tikmēr Krievijas vēstniecība Latvijā paziņoja, ka Vešņakovs sarunas laikā ar Pildegoviču  sniedza “argumentētas, izsmeļošas atbildes” uz jautājumiem, kā arī iezīmēja Latvijas Ārlietu ministrijai  vairākus jautājumus, “kas aktuāli Krievijas – Latvijas attiecībās pašreizējā posmā”, atgādinot, ka pakāpeniska dialoga attīstīšana iespējama, tikai ievērojot vienam otrā intereses”.    Tajā pašā laikā vēstniecības paziņojumā medijiem norādīts, ka tikšanās notikusi konstruktīvā atmosfērā.  

21 komentārs
skats no malas
Patiesam, loti jauki un mili komentari prieks amerikanu trolliem. Garda ir amerikanu pakala?
Jānis
Pārāk reti ĀM izsauc Vešņakovu par mutes palaišanu.
janis
bet tya ari ir,tiek pasniegti meli medijos un megina cilvekus ierobezot,ko sacit,taisnibu nevar,mulkibas ko pasniedz latvijas mediji....
andris
Agrak bija viena taisniba tagad cita tik dirsas ko laizit nomainijussas ,labi ka ir tadi krieveli uz ka visu novelt
savējais
Pienāks laiks un homofobu-muslimofobu un konservatīvo ubļudoku minoritāte varēs stumdīt viens otram, būs acīm piebāzti ar Steipa šniceli un neviens, atkārtoju, NEVIENS nedrīkstēs nacistus saukt par pi*ariem. Ja ja to dara ienīstot gejus, tad neskaitās gejs. SAPRATI???
savējais
Pa virsu savējais, andris tagad tu esi Karlīne. Nu gan tu laid, tā vēl paliksi par Kārli,ko? Bet ne jau par Streipu, nesapriecājies tikai, ubļudak.
savējais
Tu pa naktīm esi Karlīne, sorosītu ubļudak.
savējais
Tad tu atkal esi savējais, nesen biji andris! Kas tu esi, ko? Pasauc plusu licējus, savādāk kaut kā dīvaini paliek. Sorosa puika/meičas vairs tik labi nestrādā.
savējais
Niku zagli, liberastu ubļudak, cik tev maksā par troļļošanu, ko? Nepatīk konservatīvo nacistu viedoklis? Aizej izpriecājies ar saviem muslimu draudziņiem.
savējais
Atkal ubļudaks uzradās. Tūlīt atkal parādīsies pēkšņi maģiskie plusu licēji nez no kurienes gan jau. Cik Soros pa šito joku maksā, tik godīgi?
savējais
Kārtējā liberastu un LGBT kurinātā rusofobija pret cienījamas valsts cienījamu ierēdni. Kauns sorosītu Latvijai!
savējais
Atkal ubļudaks Karlīne uzradās. Kuri tavi maģiskie plusu licēji? Cik Soros pa šito joku maksā, ko?
Neslāvs
Visi tavi "tēlainie" epiteti ir pasmelti no krievu propagandas vircas bedres. Un ne jau "svešajiem" kaunināt mūsu brīvvalsti.
Говорит Москва
Neaiztieciet mūsu Vešņakovu!
Garāmejot
Bet redz, liek regulāri tos dubļainos zābakus uz tā ne sava galda un ko tu viņam padarīsi? Esam par švaku, diemžēl :(
Laime
Laikam jau rinkevičs nav apmierināts ar vešņakova sociālo dzimumu !
Laime
Jo vesņakova sociālais dzimums ir Putina pecpuses laizitājs !
opis
Vesnakovs ir izcils Putina pecpuses lajzitāja piemērs !
sen bija laiks
Cilvēciņam realitātes sajūta izkūpējusi impēriskās histērijas tvanā,tad nu jāatgādina,ka dubļainus zābakus nevajag likt uz galda,jo sevišķi tad,ja atrodies svešā mājā un galds nav tavs.
Loks
Par eiropas nespejnieku namu visur pasaulē sauc krieviju ,ja kas .
Loks
Par kadu māju tu runā? Eiropas nespejnieku namu ?
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti