Ārlietu ministrija pērn sniegusi palīdzību gandrīz 3000 pilsoņu ārpus Latvijas

Pērn pieaudzis to Latvijas valstspiederīgo skaits, kuriem sniegta palīdzība nelaimes gadījumos un krīzes situācijās ārzemēs. Tādus datus ceturtdien, 16.februārī, publiskojusi Ārlietu ministrija.  

Ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs norādīja, ka iepriekšējais gads pasaulē bijis nemierīgs ar dažādiem terora aktiem un krīzes situācijām. Tas atspoguļojies arī konsulāro pakalpojumu sniegšanā tautiešiem, kas nonākuši sarežģītā situācijā.  Kopumā izsniegtas gandrīz 3000 atgriešanās apliecības.

“Ir bijušas vairākas krīzes situācijas, protams, tie ir terorakti gan Parīzē, gan Nicā, gan Berlīnē, arī Briselē. Tās ir dažādas iekšpolitiskas kolīzijas, protams, militāra apvērsuma mēģinājums Turcijā bija viens no grūtākajiem notikumiem. Tāpat arī pilsoņu karš Sīrijā, Irākā,” stāstīja Pildegovičs.

Pērn reģistrēts arī lielāks Latvijas iedzīvotāju nāves gadījumu skaits ārvalstīs, un tāpēc Ārlietu ministrija arī atgādina par apdrošināšanas nepieciešamību gan dodoties ceļojumos, gan ilgstošāk uzturoties ārvalstīs.

Kopumā konsulārais departaments aizvadītā gada laikā saņēmis 2500 zvanus, kā arī 750 e-pastu pieprasījumus pēc palīdzības. Tieši konsulārie pakalpojumi ir viens no politiski nozīmīgākajiem pakalpojumiem, kas visbiežāk tiek sniegts Lielbritānijā, Īrijā, kā arī Vācijā.

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti