Ārlietu ministrija grib Latvijas Institūtu pārvērst publiskā nodibinājumā

Ministru kabineta komitejā šodien plānots diskutēt par Latvijas Institūta turpmāko statusu. No Ārlietu ministrijas sagatavotā informatīvā ziņojuma izriet, ka ir iespējami vairāki varianti.

Ārlietu ministrijas runasvīrs Jānis BeķerisMadara Fridrihsone
  Pirmais no tiem paredz saglabāt Latvijas Institūta līdzšinējo statusu, proti, tas arī turpmāk darbotos kā Ārlietu ministra pārraudzībā esoša institūcija. Šādā gadījumā būtu nepieciešams palielināt tā finansējumu. Otrais variants paredz pārveidot Latvijas Institūtu par publisku nodibinājumu, proti, autonomu iestādi. Šāds modelis īstenots, piemēram, Igaunijā, kur darbojas Igaunijas Institūts, kam līdztekus valsts budžeta finansējumam ir atļauts piesaistīt arī privātu finansējumu un starptautiskus grantus. Igaunijā privātais finansējums veido līdz pat 20% no kopējā institūta finansējuma. Trešais variants paredz apvienot Latvijas Institūtu ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru.

   

  Šis variants ļautu samazināt Latvijas Institūta administratīvās izmaksas. Ārlietu ministrijas runasvīrs Jānis Beķeris Latvijas Radio pastāstīja, ka pēc visu trīs variantu izanalizēšanas ministrija par optimālo uzskata otro variantu, proti, Latvijas Institūta pārveidi par publisku nodibinājumu:

  "Tas nozīmētu arī atsevišķa likuma pieņemšanu. Kā galvenie ieguvumi šajā scenārijā būtu patiešām vienota valsts tēla veidošana un līdzšinējo centienu darboties šajā virzienā spēcināšana. Tas ir gan juridiski, gan arī saturiski ļoti būtiski, jo šāds publisks nodibinājums un šāds statuss ļautu institūcijai gan darboties neatkarīgāk, gan piesaistīt arī papildu finansējumu, tai skaitā privātu, un arī veiksmīgāk sadarboties ar starptautiskajiem partneriem, gan arī sekmētu patiešām vienota valsts tēla veidošanu un stratēģisku pieeju šajā jautājumā."

  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti