Panorāma

Vairāki miljoni pasaulē cieš no nepietiekama uztura

Panorāma

Panorāma

Cer atvērt vēstniecību Austrālijā

Ārlietu ministrija cer nākamgad atvērt vēstniecību Austrālijā

Viena no Ārlietu ministrijas nākamā gada prioritātēm ir vēstniecības atvēršana Austrālijā. Tās vajadzībām ministrija ir pieprasījusi līdzekļus nākamā gada budžetā. Vēstniecību lūgusi atvērt arī Austrālijā dzīvojošā latviešu diaspora, kurai citādi vistuvākā Latvijas pārstāvniecība ir tikai Japānā.

Vēstniecība Austrālijā ir jau agrāka Ārlietu ministrijas iecere un arī vietējās diasporas lūgums. Taču to, veidojot vēl šā gada budžetu, apturēja, novirzot naudu tobrīd aktuālākajam – mediķu algām.

Tagad Ārlietu ministrija priekšlikumu ir iesniegusi atkal.

“Motīvi ir tie paši, kādi bija pirms gada. Pirmkārt, mums ir būtiska vēstniecība, kas attīsta sakarus ne tikai ar Austrāliju, bet arī ar Klusā okeāna valstīm saistībā ar ANO Drošības padomes kampaņu 2025. gadā. Otra lieta – ekonomisko sakaru veicināšana. Un trešā – atbalsts mūsu tautiešiem, mūsu diasporai,” skaidro ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Jaunā Vienotība”).

Austrālijā, pēc vietējiem datiem, mīt ap 20 000 Latvijai piederīgo, gan agrākas, gan nesenākas emigrācijas pārstāvji.

“Austrālijas latviešu kopiena ir viena no lielākajām kopienām, kura pati ļoti sekmīgi un veiksmīgi strādā. Tomēr skatījums no Latvijas, atbalsts un tas, ka šī kopiena tiek uztverta nopietni, noteikti palīdzētu vispār valsts piederībai, identitātei un stiprināšanai,” norāda Pasaules brīvo latviešu apvienības (PBLA) priekšsēdētāja Kristīne Saulīte.

Vēstniecības atvēršanai Austrālijā ministrija nākamā gada budžetā ir lūgusi piešķirt 888 500 eiro lielu finansējumu. Par praktiskām lietām, piemēram, kur un kādā ēkā vēstniecība varētu atrasties, pagaidām nav lemts, jo izpētes darbus lieguši veikt arī Covid-19 dēļ noteiktie ierobežojumi.

“Es gan domāju, ka daudz racionālāk, un man ir bijuši piedāvājumi no konkrētām Eiropas Savienības dalībvalstīm, ir uzturēties vienā mājā. Un mēs skatītos uz pašu lētāko un efektīvāko risinājumu,” norāda Rinkēvičs.

Finanšu ministrija ir sākusi apkopot visu pārējo ministriju priekšlikumus par pašām svarīgākajām iecerēm 2021. gada budžetā. Ārlietu ministrija arī lūgs nākamgad finansējumu attīstības sadarbībai ar kaimiņu reģioniem, NATO ārlietu ministru sanāksmes rīkošanai Latvijā un nodrošinājumam pret kiberdraudiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt