Apsūdzētais atradās Lielbritānijā.
Šādi tiesiskie risinājumi ārkārtējā situācijā ievērojami ļaus ietaupīt resursus un laiku, tomēr šī iespēja šobrīd paredzēta tikai ārkārtējās situācijas dēļ, ko paredz likums “Par valsts institūciju darbību ārkārtējās situācijas laikā saistībā ar Covid-19 izplatību”.
Saskaņā ar apsūdzību kāda uzņēmuma darbinieks 2018. gada jūnijā bez īpašas darba devēja rakstveida piekrišanas izmantot komercnoslēpumu savās privātajās vai citu personu interesēs no darba e-pasta nosūtīja uz sev piederošu e-pastu vēstuli.
Tās pielikumā bija dokumenta kopija ar informāciju par uzņēmuma piegādātājiem, iepirkto produktu apjomiem un cenām. Tādā veidā apsūdzētais neatļauti ieguva savā lietošanā uzņēmuma komercnoslēpumu.
Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.
KONTEKSTS:
Covid-19 izplatības ierobežošanai Latvijā 12. martā izsludināja ārkārtējo situāciju, nosakot, ka mācības skolās notiks attālināti, tāpat kā iespēju robežās valsts un pašvaldību iestāžu darbs. 29. martā valdība lēma, ka ārpus mājām vienkopus būs ļauts atrasties tikai 2 cilvēkiem vai arī vienas mājsaimniecības locekļiem un jāievēro 2 metru distance. Vēlāk ārkārtējā situācija tika pagarināta līdz 9. jūnijam, bet arī mīkstināti iepriekš noteiktie striktie ierobežojumi - atļauta pulcēšanās līdz 25 cilvēku lielām grupām, ievērojot divu metru distanci.
Pēc 10. jūnija iekšā plāno atļaut pulcēties līdz 100 cilvēkiem, bet ārā - līdz 300. Valdība nevēlas pagarināt ārkārtējo situāciju pēc 9. jūnija, bet tāpēc Saeimai jāpieņem likums par turpmāko regulējumu.
Valdība arī līdz ārkārtējās situācijas beigām nodrošināja atbalstu uzņēmumiem, kurus ekonomiski skārusi Covid-19 krīze.