Ārkārtas būvniecībā pastiprinās aizsargdambi Ogrē

Lai pašvaldība tuvākajā laikā uzsāktu ārkārtas būvniecības darbus, kas saistīti ar Ogres upes aizsargdambja pastiprināšanu un novērstu iespējamos plūdus nākamā gada pavasarī, valdība piešķīrusi Ogres novada domei 654 000 latus no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā.

Ogres novadā šā gada pavasarī, strauji ceļoties ūdens līmenim Ogres upē, tika pārrauts un sabojāts pagājušā gadsimta 60.gadu beigās un 70.gadu sākumā izveidotais Ogres upes aizsargdambis, kas līdz šim apbūves teritoriju aizsargāja no applūšanas.

„Par plūdiem ir jādomā tieši tagad - vasarā, nevis jāšausminās pavasarī! Šobrīd ir tas laiks, kad jāmeklē līdzekļi, jāstiprina aizsargdambji, jārīkojas izlēmīgi, lai mazinātu potenciālo plūdu sekas. Jā, palu plūdi ir normāls dabas process, taču vienmēr var atrast veidus, kā apdraudējumu iedzīvotājiem mazināt," mudina vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs.

„Daudzkārt ir dzirdēta sabiedrības neapmierinātība, ka no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem tiek finansētas iepriekš paredzamas un nebūt ne ārkārtas vajadzības. Bet šis nu gan ir tas visīstākais ārkārtas un neparedzamais gadījums, kādiem šādi valsts līdzekļi ir paredzēti," valdības lēmumu skaidro ministrs.

Saskaņā ar kārtību, kādā piešķir un izlieto līdzekļus neparedzētiem gadījumiem, Ogres pašvaldība nodrošinās līdzfinansējumu 280 300 latu apmērā, tas ir, 30% no kopējiem izdevumiem, kas nepieciešams 2013.gada pavasara plūdu laikā radušos zaudējumu novēršanai - dambja pastiprināšanai.

Piešķirtais finansējums pašvaldībai tiks pārskaitīts, tiklīdz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija no Ogres domes saņems visus attiecīgos dokumentus (līgumus, rēķinu kopijas), kas apliecina, ka pašvaldība ir nodrošinājusi līdzfinansējuma daļu dambja pastiprināšanai un tai būs nodota valdījumā zemes vienība - Ogres upes dambis.

Valdība arī nolēma Ogres upes daļu, kas atrodas Ogres pilsētā un Ogresgala pagasta teritorijā, nodot Ogres novada pašvaldības valdījumā. Iepriekš Ogres upes aizsargdambis atradās arī uz valstij piederošas zemes, bet tādā gadījumā pašvaldībai nebūtu tiesības lemt par līdzfinansējuma piešķiršanu, jo pašvaldībām līdzekļus no valsts budžeta programmas līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem var piešķirt tikai pašvaldību īpašumā vai valdījumā esošajiem infrastruktūras objektiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti