Arī vasarā policija sola aktīvi turpināt Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Vasarā Zolitūdes traģēdijas izmeklēšana norisināsies ne mazāk intensīvi kā līdz šim,  aptuveni septiņus mēnešus pēc nelaimes sola Valsts policija. Tuvākajās trīs nedēļās  policija plāno pabeigt trešā nogruvuma vietas attīrīšanu, lai iegūtu papildu pierādījumus - mērījumus, kas noskaidrotu jumta slodzi veikala sagrūšanas brīdī. 

Pēc tam policija iecerējusi atstāt traģēdijas vietu, nododot to apsaimniekotāju rīcībā.  

„Policija no notikuma  vietas izvedīs visu pierādījumus, un tam, ko atstāsim uz vietas, tam nebūs nozīmes pierādīšanas ziņā,” saka Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins.

Viņš stāsta, ka no Zolitūdes traģēdijas vietas lietiskos pierādījumus drīzumā nogādās Iekšlietu ministrijas apsargātā teritorijā.

„Tas nebūt nenozīmē, ka mēs izvedīsim visas [jumta nesošo konstrukciju] kopnes, visdrīzāk mēs izzāģēsim no kopnes tās sastāvdaļas, kas izraisa īpašu uzmanību ekspertu skatījumā, un tās daļas arī vēlāk pētīs laboratoriski, bet visu pārējo atstāsim īpašniekam,” stāsta Grišins.

Pēc viņa teiktā, tas nozīmē, ka īpašnieki ar Zolitūdes traģēdijas vietu varēs rīkoties pēc saviem ieskatiem.

Pērn novembrī sagruvušā „Maxima” veikala ēkas attīstītājiem SIA "Homburg Zolitūde" pieder arī daudzdzīvokļu mājas jaunbūve līdzās traģēdijas vietai.

„Cik man ir zināms, no īpašnieku puses plānota daudzdzīvokļu mājas projekta izvērtēšana, arī Rīgas dome plāno veikt analoģisku izpēti. Šīs institūcijas tālāk arī pieņems lēmumu, vai turpināt daudzdzīvokļu mājas attīstības projektu vai nē,” norāda Grišins.

Savukārt, policijai pametot traģēdijas vietu, darbs pie apjomīgās ekspertīzes nebūt nepastāsies. Grišins norāda, ka notikuma vietā strādā tikai atsevišķi eksperti, kas pārstāv Rīgas Tehnisko universitāti, kas pēta celtnes un būvmateriālu faktisko stāvokli, kā arī nelaimes laikā piekopto būvniecības kultūru. Pārējie eksperti strādā vēl citās nozarēs apjomīgajā ekspertīzē, uzsver Grišins.

Eksperti strādā, pārrēķinot konstruktoru darbu, pārbaudot normatīvo aktu ievērošanu, komandā ar ekspertiem izmeklētāji iegūst pierādījumus vai atbildes uz jautājumiem, stāsta Grišins.

Rudens beigās policija cer saņemt kompleksās ekspertīzes galīgo slēdzienu. Tās mērķis ir noteikt cēloņsakarību starp noziedzīgu rīcību, piemēram, bezdarbību, un cilvēku nāvi.

Vēl arī Grišins norāda, ka šobrīd aktīva policijas izmeklēšana notiek divos kriminālprocesos. Traģēdijas dienā tika uzsākts pamatkriminālprocess par būvniecības noteikumu pārkāpšanu. 9.jūnijā uzsākts vēl viens kriminālprocess par darba aizsardzības noteikumu pārkāpšanu, kas izraisīja cilvēku nāvi, atgādina Grišins.

Pašlaik kriminālprocess nav sākts attiecībā pret iespējamām vainīgām personām, bet par faktu, ka darba devējs nav pienācīgi parūpējies par darba aizsardzību.

Grišins arī norāda, ka vasaras laikā izmeklēšana notiks tikpat intensīvi, kā līdz šim. Protams, daļa no izmeklētājiem dosies vasaras atvaļinājumā, tomēr, pēc policijas pārstāvja domām - tas neietekmēs izmeklēšanu. Ja būs nepieciešams, policija vēl papildus piesaistīs izmeklētājus. 

Pērn novembrī Zolitūdē veikala „Maxima” jumta iebrukšana laupīja 54 cilvēku dzīvības, daudzi cilvēki tika ievainoti.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti