Dienas ziņas

Atjauno lašveidīgo zivju migrācijas ceļu

Dienas ziņas

Nedēļas beigās – pāreja uz ziemas laiku

Ķekavā būs īpašas grupas privātajos bērnudārzos

Arī valsts atbalsts privātajiem bērnudārziem nav mazinājis rindas pie pašvaldības «dārziņiem»

Ķekavas novads ir viena no 14 pašvaldībām, kurām laikā, kamēr valsts sniedza finansiālu atbalstu par katru bērnu, kurš apmeklēja privāto bērnudārzu, nav izdevies likvidēt rindu uz vietu pašvaldības „dārziņā”.

Šāda situācija radusies tāpēc, ka, piemēram, pagājušajā gadā novadā deklarējušies vēl 400 bērnu. Lai dotu iespēju māmiņām atgriezties darba tirgū, Ķekavā sāktas sarunas ar privātajiem bērnudārziem par īpašu – pašvaldības finansētu jeb deleģēto grupu izveidi.

Lai visi mazuļi no 1,5 līdz 4 gadu vecumam, kas to vēlas, varētu apmeklēt pašvaldības  bērnudārzu, Ķekavas novadā nepieciešamas vēl vismaz 600 vietas. Jaunu bērnudārzu būvniecība Ķekavā plānota gan netiek, jo visi spēki veltīti skolu būvniecībai, kas ir nākamā problēma.

„Mēs šobrīd meklējam risinājumus, kā mēs varētu piedāvāt sava veida grantu programmu. Tā teikt, vienreizēju maksājumu par to, ka viņi sniedz pakalpojumu pašvaldības rindā esošajiem bērniem piecu gadu garumā un vienlaicīgi sarēķinot vidējās izmaksas, kādas tās pašvaldībā tiek aprēķinātas,” saka Ķekavas novada domes izglītības komitejas priekšsēdētāja Ieva Arnte (VL-TB/LNNK).

Uz pirmo darba sanāksmi ieradušies ap 10 privāto bērnudārzu pārstāvji, tomēr viedokļi atšķiras un piedāvātais līdzfinansējums ap 170 eiro par katru bērnu īsti nešķiet pietiekams. „Ja mums ir brīvas vietiņas un vecāki vēl domā par šādām deleģējuma grupām, tad ir kaut kāda garantija, ka mums tā grupa būs pilna un mēs varēsim strādāt,” saka privātā bērnudārza vadītāja Īrija Bērziņa.

Viņai piekrīt vēl viens privātā bērnudārza īpašnieks Juris Stikāns. „Jautājums ir atkarīgs no tā, par kādām summām mēs runājām. Mans viedoklis par deleģējuma grupām nav tas pozitīvākais, jo es uzskatu, ka tas neveicina konkurenci. Nav konkurences? Attiecīgi kvalitāte vai nu krītas vai nepieaug,” skaidro Stikāns.

Aprēķināts, ka, lai nosegtu arī valsts finansējuma daļu - 142 eiro, Ķekavas novadā papildus būtu nepieciešami ap 700 000 eiro, ko pašvaldība nav gatava piemaksāt, turklāt īsti likumīgi to nemaz nevarot izdarīt. „Mums nav pamatojuma šim 228 (eiro) aprēķinam, jo, kad atnāks audits vai Valsts kontrole, mums jābūt dokumentācijai par to, kāpēc mēs maksājam tieši  tādu naudas summu par to bērnu,” stāsta Ķekavas novada izglītības daļas galvenā speciāliste Vera Kļaviņa.

Pašlaik Ķekavā darbojas trīs deleģējuma grupas, kam par katru bērnu no pašvaldības maciņa tiek maksāts 161 eiro. Turklāt no vecākiem drīkst prasīt tikai ēdināšanas un pulciņu izdevumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti