Panorāma

Maskavā atvadās no Borisa Ņemcova

Panorāma

Valdība dod zaļo gaismu “Latvijas Gāzes” sadalīšanai

Arī trešajai Munkevica tiesnesei disciplinārlieta

Arī trešajai Munkevica lietas tiesnesei – disciplinārlieta

Arī pret trešo Jūrmalas tiesas tiesnesi Gundegu Lapiņu, kura Raimonda Munkevica lietas izskatīšanas laikā pārkāpa tiesas apspriedes noslēpumu un paralēli skatīja citas lietas, tiks rosināta disciplinārlieta. Tā liecina Latvijas Televīzijas rīcībā esošā informācija. Un tas izriet arī no pilnā tiesas sprieduma viņas kolēģes Ilzes Freimanes lietā. Tiesnešu disciplinārtiesa skaidri pasaka, ka likums nav atcelts un krimināllietas sprieduma rakstīšanas laikā darīt paralēlus darbus aizliegts.

Viņas bija trīs tiesneses, kas skatīja bijušā Jūrmalas mēra Munkevica lietu. Divas no viņām laikā, kad to nedrīkstēja, taisīja spriedumus citās lietās, līdz ar to advokāti Munkevicam piespriesto sodu apstrīdēja. Tagad lieta jāskata atkārtoti.

Tiesnese Solvita Glaudāne darbu zaudēja, Ilze Freimane saņēma rājienu, savukārt trešā tiesnese – Gundega Lapiņa – no jebkāda soda bija izsprukusi. Tomēr Latvijas Televīzijas rīcībā nonāca informācija, ka arī viņa tolaik pieņēmusi lēmumus citās lietās

Pēc notikušā tieslietu ministrs pieprasīja Lapiņas paskaidrojumu. Paralēli ministrijā tika gaidīts pilns Tiesnešu disciplinārtiesas lēmums Lapiņas kolēģes Ilzes Freimanes lietā. Tagad tas saņemts un pasaka -  brīdī, kad top viens spriedums krimināllietā, nekādi blakus darbi, tostarp lietu izskatīšanas rakstveidā, nav iespējami. „Disciplinārtiesas lēmums ļoti skaidri pasaka, ka arī rakstveida process ir process un tas nav pieļaujams,” saka Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece tiesu jautājumos Irēna Kucina.

Līdz ar to ir pilnīgi skaidrs, ka arī trešajai tiesnesei būs jāatbild par to pašu, par ko sodītas jau abas viņas kolēģes. „Šis piemērs par Jūrmalu, kur trīs tiesneši skatīja, un tai sekojošā nākamā disciplinārlieta, kur ministrs pieņems lēmumu,” norāda Kucina.

Šis ir pirmais gadījums, kad tiesnešu pieņemto spriedumu apstrīd, pamatojoties uz paralēli spriestām lietām, lai gan Latvijas tiesās tā esot ierasta prakse. Vienkāršāk sakot – visi zina, ka tiesneši reizē dara vairākus darbus vairākās lietās, bet piever acis. Savādāk procesi ilgtu bezgalīgi.

Tuvākajā laikā ministrijā sanāks darba grupa, kurai jau uzdots izvērtēt, ko darīt tālāk. Jo discpilnārtiesas lēmumā norādīts, ka tas ir likumdevēja ziņā – atstāt spēkā šo normu, ko lielākā daļa tiesnešu pārkāpj, vai mainīt to, ļaujot sprieduma rakstīšanas laikā paralēli pieņemt lēmumus arī citās lietās. 

Jau vēstīts, ka Lapiņa, kas ir viena no trim  bijušā Jūrmalas mēra Raimonda Munkevica lietas tiesnesēm, pārkāpusi tiesas apspriedes noslēpumu tieši tāpat, kā viņas kolēģes Solvita Glaudāne un Ilze Freimane. Arī Lapiņa sprieduma taisīšanas laikā veikusi vairākas darbības, piemēram, noraidījusi pieteikumus vai pieņēmusi lēmumus citās krimināllietās un civillietās. Līdz šim par to sodītas tikai abas viņas kolēģes.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt