Panorāma

«Legālā nāve» -- praktiski nepierādāma

Panorāma

Zviedrijas karalis Rīgā

Ķemeru komplekss investorus nesaista

Arī trešajā Ķemeru sanatorijas izsolē nav neviena pretendenta (18:07)

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Trešdien jau trešo reizi nenotika plānotā Ķemeru sanatorijas izsole, jo uz to nebija ieradies neviens pretendents.

SIA "Ominasis Latvia" administrators Ainars Kreics pastāstīja, ka vēl līdz pēdējam brīdim esot bijusi cerība, ka ieradīsies kāds pretendents. „Līdz vakardienai mums likās, ka izsole notiks. Bija trīs interesenti, kas šķita, ka varēja piedalīties, bet nepiedalījās,” sacīja Kreics.

Viens no iespējamiem investoriem esot paudis, ka viņam vajag vairāk laika, lai iepazītos ar situāciju.

Vēl kāds interesents no Krievijas atteicies nestabilās situācijas dēļ.

Pašlaik administrators izsūta trim nodrošinātajiem kreditoriem piedāvājumu paturēt šo objektu par izsoles cenu. Viņiem būs divas nedēļas laika atbildes sniegšanai. „Ja viņi nepaturēs, tad pēc divām nedēļām tiks lemts, ko tālāk darīt. Šajās divās nedēļās es gribu pakonsultēties ar lielākajiem kreditoriem un uzklausīt viņu viedokli, kā tālāk rīkoties - vai organizēt vēl vienu izsoli ar zemāku sākumcenu, vai varbūt realizēt citus variantus,” skaidroja Kreics.

“Ominasis Latvija” maksātnespējas administrators Ainars Kreics skaidroja, ka pirms izsoles interesi par sanatoriju bija izrādījuši vairāki pretendenti. Kāds investors no Krievijas izsolē nav piedalījies politiskās situācijas dēļ, un pēdējā brīdī no dalības atteicies arī kāds ieinteresēts arābu uzņēmējs. Šis investors norādījis, ka vajag vairāk laika, lai īpašumu novērtētu, un solījis piedalīties nākamajā izsolē.

Administrators arī apliecināja, ka atslābusi Jūrmalas domes interese. Jūrmalas mērs skaidro – pašvaldība joprojām ir gatava iegādāties Ķemeru kompleksu, taču par cenu, ko noteiks domes nolīgts neatkarīgs vērtētājs.

„Neveiksmīgā izsole pierāda to, ko mēs teicām jau iepriekš – acīmredzot tā cena nav adekvāta, un arī mūsu atvēlētie līdzekļi investīciju plānā bija par 25% zemāki nekā iepriekšējās izsoles sākumcena. Šīs izsoles sākumcena bija augstāka,” skaidroja Jūrmalas mērs Gatis Truksnis (ZZS).  

Truksnis arī norādīja, ka joprojām cer – sanatorijas kompleksu, kura attīstībai vajadzīgi apjomīgi ieguldījumi, tomēr iegādāsies valsts. Valdība gan jau iepriekš norādījusi, ka Ķemeru kompleksu pirkt negrasās. Tas nozīmē, ka, visticamāk, tiks rīkota vēl viena izsole, bet ar samazinātu sākumcenu. Trešdien rīkotajā izsolē kompleksa sākumcena būtu bijusi aptuveni pieci miljoni eiro.

Kā iepriekš ziņots - ja neatradīsies neviens privāts investors, Ekonomikas ministrija ir gatava aizdot sanatorijas pirkšanai nepieciešamos līdzekļus Jūrmalas domei. 

Ķemeru sanatorijas liktenis ir neskaidrs, kopš Jūrmalas pilsētas tiesa martā atzina par maksātnespējīgu Ķemeru sanatorijas investoru SIA "Ominasis Latvija" un sanatorijas komplekss nonāca izsolē. Sanatorijas un citu maksātnespējīgās SIA "Ominasis Latvia" nekustamo īpašumu plānoja pārdot izsolē, taču divas izsoles izgāzās, jo tajās nepietiecās neviens pretendents.

Jūrmalas dome plānojusi sanatoriju iegādāties bez izsoles, un kreditori tam arī piekrita, taču dome nespēja saņemt Valsts kases aizņēmumu šim mērķim, jo nebija izpildījusi Finanšu ministrijas prasības, piemēram, novērst riskus, kas saistīti ar bijušā sanatorijas īpašnieka mantinieku tiesībām un interesēm un kreditoru prasījumu neievērošanu.

Ķemeru sanatoriju pirms aptuveni desmit gadiem privatizēja "Ominasis Latvia", taču nespēja tikt galā ar uzņemtajām saistībām un pilnībā atjaunot sanatoriju un atvērt tajā viesnīcu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti