Arī šogad ar stipendijām atbalstīs sieviešu darbu zinātnē

Līdz 4.martam iespējams pieteikties uz 6000 eiro vērto L`ORÉAL Latvijas stipendiju „Sievietēm zinātnē”. Divas stipendijas paredzētas doktorantēm līdz 33 gadu vecumam kā atbalsts disertācijas izstrādei, bet trešā - zinātņu doktorei vecumā līdz 40 gadiem iecerēto pētījumu veikšanai.

Stipendijas piešķīrēji nenosaka, kā tieši tā izmantojama – pētījuma veikšanai, dalībai zinātniskās konferencēs vai ģimenes budžeta papildināšanai. Stipendijas „Sievietēm zinātnē” saņemšana dod iespēju par saviem pētījumiem pastāstīt arī plašākai sabiedrībai, radīt par tiem interesi un pat aicināt cilvēkus tajos piedalīties.

Pērn, pēc stipendiātes Zanes Kalniņas intervijām presē par prostatas vēža diagnostikas testa izstrādi, viņas pētījumam īsā laikā pieteicās nepieciešamais brīvprātīgo skaits. Bet 2011.gadā Genoma centra datubāze piedzīvoja dalībnieku pieplūdumu pēc tam, kad stipendiju „Sievietēm zinātnē” ieguva datubāzes vadītāja Liene Ņikitina-Zaķe.

Šis ir Latvijas stipendiju programmas „Sievietēm zinātnē” desmitās jubilejas gads. Līdz šim šo stipendiju saņēmušas 27 Latvijas zinātnieces gan pētījumu veikšanai medicīnā, farmakoloģijā un bioloģijā, gan jaunu materiālu un enerģijas avotu izstrādei un izpētei. Uz stipendiju var pretendēt arī vides un lauksaimniecības zinātņu, kā arī veterinārmedicīnas jomā strādājošās pētnieces.

Pieteikties tiek aicinātas arī zinātnieces, kuras jau piedalījušās šajā stipendiju konkursā iepriekš, taču stipendiju nav saņēmušas – ar katru gadu palielinās to pētnieču skaits, kuras stipendiju saņem, piesakoties otro vai trešo reizi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti