Dienas ziņas

Kā pazīt insultu?

Dienas ziņas

Latgalē seniori pret Covid-19 vakcinējas viskūtrāk

Patriotisma vadīts, piesakās palīdzēt darbā slimnīcā

Arī slimnīcā Talsos Covid-19 «netīrā zona»; palīgā mediķiem pieteicies brīvprātīgais

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Talsu filiālē līdz šim bija vien Covid-19 tranzītnodaļa, kurā nonāca neliela daļa Ventspils filiāles pacientu, kas jau sāka atveseļoties. Nu, saasinoties situācijai, sava “netīrā zona” ir arī Talsiem. Lai palīdzētu mediķiem, palīgā pieteicies kāds vietējais iedzīvotājs. Viņa dzīve līdz šim bijusi tālu no medicīnas, taču, patriotisku jūtu vadīts, viņš vēlas dot kaut nelielu savu artavu.

Ir ļoti liels nogurums, atzīst Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Talsu filiāles virsārsts Vitālijs Celms. Uz komentāru, ka viņš izskatās negaidīti labi, salīdzinot ar lielajās slimnīcās redzētajiem mediķiem, viņš atjoko, ka tāds skatiens ir viņu nākotne, jo Covid-19 “netīrā zona” Talsos ir vien 10 dienas. Pirmie pacienti uzņemti uzreiz pirmajā dienā, viens jau devies mājās, citi turpina ārstēties, bet viens pievienojies Covid-19 mirušo statistikai.

“Un viņi visi, vismaz tie pirmie 10 pacienti, kas pie manis, varētu teikt, ir ļoti pacietīgi. Viņiem ir grūti, un man tiešām ir žēl. Principā ir 90% nevakcinēti. Vai arī kāds, kas ir vakcinēts, tad pēdējās dienās, kur, protams, nav nekādas imunitātes vēl. Žēl, žēl, ka tas ir tā. Es cenšos viņus uzmundrināt, cenšos stāstīt pozitīvas lietas,” pauda Celms.

“Lielajās klīnikās Rīgā, kur to pacientu ir daudz, bet iespējamība tur redzēt pazīstamas sejas ir stipri maz. Tad šeit ļoti augsta tā iespējamība. Tā nav laba sajūta. Ja nonāk līdz tādai situācijai, ka viņam ir grūti palīdzēt,” sacīja Covid-19 nodaļas medicīnas māsa Ingrīda Kalniņa.

Kad Covid-19 pacienti tiek vesti uz izmeklējumiem, uz stundu tiek nobloķēts viss stāvs. Tā ir viena no lietām, kam slimnīcas personālam nākas pielāgoties, atsevišķas lietas jāapgūst no jauna. “Netīrajā zonā” strādā jau esošais medicīnas personāls.

“Un nepieciešams jau vēl papildus nedaudz varbūt arī vidējais medicīniskais personāls, jaunākais jeb, kā tautā saka, sanitāri, kas palīdz. Šobrīd mums ir viens jauns cilvēks brīvprātīgi pieteicies. Izskatās, ka ar ļoti lielu interesi, tāds aktīvs, nebaidās un drošs. Izskatās, ka viņš būs gatavs tam darbam,” pastāstīja Vitālijs Celms.

Brīvprātīgais ir Mārtiņš Ainis Roga, kurš vienkārši vēlas palīdzēt slimnīcai. Ikdienā viņš ir sezonas strādnieks, tāpēc ziemas mierīgo periodu grib aizvadīt, palīdzot mediķiem.

“Brokastis izdodu, rūpējos par pacientu, ja tur vajag piepalīdzēt viņu pozicionēt vai uz tualeti. Tādas ikdienišķas lietas, ar ko pacients nevar tikt galā pats patstāvīgi, tad piepalīdzu, skatāmies rādītājus,” pastāstīja topošais palīgs slimnīcā.

Par Mārtiņa ideju ģimene sākotnēji bijusi pārsteigta, taču drīz vien sapratusi viņa vēlmi. “No kā  jābaidās? Jābaidās no cilvēkiem uz ielas vairāk nekā šeit, slimnīcā. Šeit viss ir sterils un tīrs. Tīrāk nekā uz ielas, tīrāk nekā veikalā,” norādīja Mārtiņš.

Ja Talsos nebūs ļoti noslogots, Mārtiņš Ainis Roga ir gatavs doties palīgā arī Rīgas slimnīcās. Un pēc šī starta punkta viņš apsver iespēju tuvākajā nākotnē mācīties medicīnu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti