Arī Skrundā sāk būvēt jaunu ugunsdzēsēju depo

Skrundā sāksies jauna ugunsdzēsēju depo būvniecība, jo iepriekšējais ugunsdzēsēju depo Skrundā sāka brukt jau 2011.gadā un šogad sākusies depo celtniecība.

Kā Latvijas Radio pastāstīja Valsts nodrošinājuma aģentūras pārstāve Ieva Rekšņa, Skrundas depo celtniecība nav vienīgie darbi, kas saistīti ar ugunsdzēsēju depo atjaunošanu. Vairākās citās vietās visā valstī notiek darbi pie jaunu depo būvniecības vai jau esošo depo sakārtošanas, jo tie bijuši visai bēdīgā stāvoklī.

„Jā, būvniecība ir uzsākta. Vispirms mēs pavasarī uzsākām būvniecību Apē, pēc tam vasarā Smiltenē, bet tagad rudens pusē ir uzsākti darbi Ērgļos,” darbus uzskaita Rekšņa.

„Divās vietās šie ugunsdzēsēju depo būs apvienoti ar policijas posteņiem. Tie ir tur, kur nav nepieciešams atsevišķs policijas iecirknis, un tā būs Apē un Ērgļos. Abās šajās vietās vispirms tika nojaukti vecie depo un jaunie tiek būvēti tieši tajās pašās vietās. Ja mēs vēl runājam par remontdarbiem, tad Maltas depo ir saremontēts, pareizāk, no jauna izveidota apkures sistēma, Balvos ir sakārtota elektrība un Sabilē arī elektrība un apkure, jo šobrīd mūsu galvenais uzdevums ir nomainīt no malkas apkures uz granulu katliem visos ugunsdzēsēju depo, lai viņiem pašiem nav jākurina un mums nav jāalgo kurinātāji,” norāda Rekšņa.

Tikmēr Skrundā ceturtdien, 15.decembrī, jaunās ēkas pamatos iemūrēja vēstījuma kapsulu. Tajā iegulst vēstījums nākamajām paaudzēm, divas monētas – Iekšlietu ministrijas un Skrundas novada pašvaldības, arī fotogrāfijas ar vecā depo ēku un pagaidu mītni – un pirmie, kas ķērās klāt pie simboliskās kapsulas iemūrēšanas topošās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Skrundas depo ēkas pamatos, bija Skrundas ugunsdzēsēji – glābēji. Šis ir Kurzemē pirmais depo, kas tiek būvēts no jauna.

“Šo brīdi gaidījām piecus gadus,” saka Skrundas ugunsdzēsēji glābēji. 2011. gadā iebruka viena no Skrundas depo ēkas sienām, un ugunsdzēsēji bija spiesti uzturēties pagaidu telpās. Lai gan tika solīts, ka pie jaunas ēkas viņi tiks jau pēc diviem gadiem, iecere īstenojusies tikai tagad.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis ("Vienotība") atzīst, ka jaunu depo būvniecībai vai to atjaunošanai būtu jānotiek straujāk. "Protams, būtu jānotiek straujāk. Bet, ņemot vērā, ka mums ir 92 glābšanas depo dienesti, tad nevarēsim to izdarīt vienā piegājienā. Aprēķini liecina, ka tie ir 100 miljoni eiro," norāda Kozlovskis.

Tā kā jaunajam depo bija vajadzīgs vairāk vietas kā iepriekšējam, tad zemi iedalīja Skrundas novada pašvaldība. Ēkā būs telpas ne tikai ugunsdzēsējiem, bet arī Valsts policijas darbiniekiem, kuru pašreizējā mītnes vieta Skrundā arī ir sliktā stāvoklī. Celtniecības kopējās izmaksas ir apmēram 1,2 miljons eiro. Darbu jaunajās telpās varēs uzsākt pēc gada.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti