Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Arī skolotāji gaida mācību gada beigas

Arī skolotāji nepacietībā gaida mācību gada beigas

Vēl tikai divas nedēļas līdz noslēgsies attālināto mācību gads. To nepacietībā gaida ne vien bērni un viņu vecāki, bet arī skolotāji. Matemātikas skolotāja no Ropažu novada vidusskolas Inga Spriņģe intervijā “Panorāmai” stāsta par to, kā viņai veicies šos trīs mēnešus. Kāpēc sāp sirds un par ko ir īpašs prieks?

Ropažu novada vidusskolas matemātikas skolotāja Inga Spriņģe savas darba dienas pavada viena pati tukšā klasē. Daļa mācību darba pārcēlusies datorā, "Zoom" platformā, bet e-pastā Inga Spriņģe saņem izpildītos mājasdarbus, ko skolēni gluži vienkārši nofotografē.

"Teikšu godīgi. Iet dažādi. Ir visādi. Ir kāpumi. Ir kritumi," atzīst Inga.

Grūtākais ir aiz muguras un vismaz gals šim mācību cēlienam beidzot ir redzams. Šie bijuši izaicinājumiem pilni trīs mēneši.

"Ja sākumā likās, ka tas būs tāds īslaicīgs posmiņš, būs viegli, tas ātri pāries, tad vienā brīdī tu saproti, ka tas ievilksies un šādā veidā būs jāstrādā labu laiku. Tad nācās pielāgoties un pieņemt to. Tad man laikam bija tas zemākais posms. Tagad atkal gada beigas saredzu un nav slikti," skaidro Inga.

Sākumā skolotāja mēģinājusi vismaz pirmo attālināto mācību nedēļu strādāt no mājām, taču ātri sapratusi, ka tas traucē. Grūti saviem bērniem ieskaidrot, ka mamma ir darbā, arī suns prasījis doties biežākās pastaigās, un sapratusi, ka arī video ir labāk, ja skolotājai aiz muguras redzama tāfele, nevis ledusskapis. 

"Darba diena ir kļuvusi garāka. Es nemelošu. Reizēm smejos, ka beidzas darba diena un tad sākas otrā maiņa. Ja līdz šim mēs varējām teikt, ka skolotājiem sagatavošanās darbs ir ļoti liels, tad tagad tas ir palielinājies vismaz reizes trīs," turpina skolotāja.

Spriņģe bērniem esot sasniedzama katru dienu, drīkst zvanīt, rakstīt "Whatsapp", e-pastā un tā tālāk. Laiks atbildēm sākumā ievilcies līdz tumsai, tāpēc ātri sapratusi – labāk vairāk stundu "Zoom" platformā, nekā nofotografētajos uzdevumos pieļauto kļūdu izskaidrošana katram atsevišķi.

"Tas paņem ļoti daudz laika, nemelošu. Šajā attālinātajā procesā mums arī pārbaudes darbi joprojām notiek. Nevaram tā, ka mēs tikai kaut ko padarām, pamācāmies, nē. Notiek arī pārbaudes darbi," stāsta Inga. 

Cenšas arī izvērtēt, kas mācību vielā ir svarīgākais. Daudzi skolotāji šo mēnešu laikā kritizēti par pārāk lielu aizraušanos ar uzdevumu uzdošanu, ko Inga arī saprotot. Ir bailes, kā neapgūto iemācīs nākamgad, kad kavēties pie vecām tēmām laika nebūs.

"Šī ir mana šī gada bēda, ka nevar skolēnus uz zoba pavilkt dažādās formās. Mācību gada beigas parasti ir tas laiks, kad skolotāji ir noguruši, skolēni ir noguruši, un, kā es saku, katrs jūk prātā savā veidā," norāda skolotāja. 

Bet pavisam nopietni sāpot sirds par komentāriem internetā, kuros bērnu vecāki sūdzas, ka skolotāji neko nedarot, un algu saņem nepelnīti. To gan atsver prieks brīžos, kad "zoomam" pieslēdzas smaidīgi bērni, kas priecājas redzēt skolotāju un cits citu.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti