Dienas ziņas

Saeima apstiprina valsts budžetu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Siguldā meklē iespējas līdzfinansēt ēdināšanu

Arī Siguldas novadā pašvaldība vairāk maksās par ēdināšanu bērnudārzos

Rudenī sešos Siguldas novada bērnudārzos ir pieaugusi maksa par ēdināšanu un, lai arī sadārdzinājums it kā nav liels, pašvaldība tomēr meklē iespējas, kā palīdzēt bērnu vecākiem, it īpaši daudzbērnu ģimenēm.

Siguldā novada ir seši bērnudārzi, kuros kopumā ir 1024 audzēkņi. 125 bērni ikdienu aizvada bērnudārzā “Tornītis”. Arī tajā maksa par ēdināšanu kopš oktobra sākuma palielinājusies  - 2,50 eiro vietā par trim ēdienreizēm nu jāmaksā 2,70. Lai gan izmaksu pieaugums ir vien aptuveni četri eiro mēnesī, daudzbērnu ģimenēm tie ir būtiski papildu izdevumi.

Līdz šim tām ģimenēm, kurām dārziņu apmeklēja vismaz divas atvases, ēdināšanas pakalpojumus pašvaldība līdzfinansēja, bet nu atbalsts būs ikvienai daudzbērnu ģimenei un iecerēts, ka turpmāk to varētu piešķirt pilnīgi visiem audzēkņiem.

“Atbalstu saņem pilnīgi visas daudzbērnu ģimenes, bet ir diferencēts,” norāda Siguldas novada domes priekšsēdētāja vietniece Līga Sausiņa. “Pašvaldība ir gatava līdzfinansēt pilnīgi visiem vecākiem to pakalpojuma daļu, kas ir šis cenu pieaugums. Tieši ar tādu pamatojumu, ka mēs esam izvirzījuši ļoti augstas kvalitātes prasības ēdinātājiem,” stāsta Sausiņa.

Pēdējos gados Siguldas novadā ievērojami palielinās dzimstība, kā arī jauno un daudzbērnu ģimeņu skaits. Šobrīd trīs un vairāk atvases aug 320 ģimenēs. Lai atvieglotu viņu ikdienu, novadā pirms četriem gadiem ieviesta daudzbērnu ģimeņu atbalsta programma, kas paredz atvieglojumus ne tikai ēdināšanas, bet arī citiem pakalpojumiem.

“Tas ir veids, kā mēs varam pateikt ģimenēm, ka jūs mums esat svarīgas, kas mums ir prieks par jums, ka jūs esat izvēlējušies laist pasaulē šos bērniņus,” sacīja Siguldas novada pašvaldības Sociālā dienesta vadītāja Kristīne Freiberga. “ Protams, šajā programmā iekļaujas arī tās ģimenes, kuras ir saņēmušās un piekritušas audžuģimeņu statusam un kuras piekritušas būt par aizbildņiem. Ir svarīgi, ka mēs viņiem neieskaitām naudu, mēs viņiem dodam iespēju,” norāda Freiberga.

Pašvaldībā norāda - ja budžets ļaus, tuvākajā laikā lems par iespēju līdzfinansēt ēdināšanas pakalpojumus arī skolas vecuma bērniem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti