Arī Rīgā cilvēktiesību aktīvisti pievienosies ASV iedvesmotajam gājienam par sieviešu tiesībām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Līdz ar Donalda Trampa stāšanos ASV prezidenta amatā vairāk nekā sešsimt vietās ASV sestdien, 21.janvārī, notiek sieviešu solidaritātes gājieni jeb „Women’s March”. Tam pievienosies arī aktīvisti Rīgā. 

Gājiena ieceres autori raksta: „Pēdējo vēlēšanu retorika ir aizvainojusi, demonizējusi un draudējusi daudziem no mums - dažādu statusu imigrantiem, musulmaņiem, seksuālajām minoritātēm, dažādu rasu pārstāvjiem, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, seksuālās vardarbības upuriem. Sieviešu gājiens par Vašingtonu dos ļoti skaidru ziņu jaunajai valdībai tās pirmajā darba dienā, ka sieviešu tiesības ir cilvēktiesības. Un mēs aicinām visus cilvēktiesību aizstāvjus tam pievienoties."

Šim solidaritātes gājienam pievienosies aktīvisti vēl vairāk nekā 60 vietās pasaulē, tostarp arī Rīgā. Ikviens, kam rūp sieviešu tiesības, ir aicināts sestdien vienpadsmitos doties gājienā no Poļu gātes Vecrīgā uz Brīvības pieminekli, stāsta rīkotāju pārstāve, biedrības „Papardes zieds” vadītāja Iveta Ķelle.

Iveta Ķelle: Par sieviešu solidaritātes gājienu
00:00 / 00:52
Lejuplādēt

„Latvijā, neraugoties uz to, ka, salīdzinājumā ar daudzām pasaules valstīm, esam sasnieguši daudz, joprojām nav pietiekami atbalstošas vides sievietēm, lai viņas varētu vienlaikus gan veidot savas karjeras vai mācīties, un būt arī labas mātes saviem bērniem. Latvijā joprojām nabadzības seja ir vientuļās sievietes, kuras audzina bērnus. Nemaz nerunājot par to, ka Latvijā neviens nav aizdomājies, ka vajadzētu mūsu veselības paketē ietvert kontracepcijas kompensāciju sievietēm reproduktīvajā vecumā vai atbalstu sievietēm, ja viņām tas būtu vajadzīgs, lai pārtrauktu neplānotu grūtniecību,” saka Ķelle.

“Un, protams, vardarbības tēma ir vēl viens no jautājumiem, kur ir progress, bet tomēr vēl daudz kas būtu jādara,” Latvijas sieviešu tiesību aktuālās tēmas gājiena rīkotāju ieskatā ieskicē Iveta Ķelle.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti