Dienas ziņas

«Vienotības» līdere piedāvā izvērtēt ministru darbu

Dienas ziņas

Ceļa rekonstrukcija jāpaveic divarpusmēnešos

Rēzeknes Augstskola izveidojusi vidusskolu

Arī Rēzeknes Augstskolai būs sava vidusskola

Tāpat kā Rīgas Tehniskā universitāte, arī Rēzeknes Augstskola no 1. septembra sāks mācīt skolēnus vidusskolas klasēs. Augstskola izveidojusi jaunu izglītības iestādi – Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolu, kurā padziļināti tiks pievērsta uzmanība matemātikas, dabaszinātņu un tehnikas virzienu programmas apguvei. Šāda iniciatīva īstenota, lai jaunieši būtu labāk sagatavoti studijām augstskolā.

Lai gan tas, ka augstskola uz savas bāzes veido vidusskolu, ir kaut kas jauns un vēl nezināms, skolēnu interese ir pietiekoši liela, un sniedz pārliecību, ka Rēzeknē jaunizveidotajā izglītības iestādē  jaunieši septembrī uzsāks mācības.

"Vislielākā interese ir tieši par 10. klasi, un ir interese arī par 11. un 12. klasi. Mēs pašlaik, neskatoties uz vēlajiem termiņiem, sūdzēties nevaram. Cik ir pieteikumi? Katrā klašu grupā ir vairāk nekā 10 pieteikumi,” stāsta Austrumlatvijas tehnoloģiju vidusskolas direktora pienākumu izpildītājs Aivars Vilkaste.

Kā atzīst Rēzeknes Augstskolas rektors, ideja par šādu vidusskolas veidošanu radusies jau pirms zināma laika, tomēr vien šogad, mainot izglītības likumu, to var darīt.  

Jaunas vidusskolas veidošanu pamudinājis arī fakts, ka augstskolas rīcībā jau gadu ir modernas laboratorijas, un pirmā kursa studenti, atnākot pēc vidusskolām, tomēr nav pietiekoši labi sagatavoti studijām inženierjomās, pietrūkst praktisko un teorētisko zināšanu. „Rietumu prakse rāda to, ja izglītības iestādē ir saite starp vidējo un augstāko izglītību, tad var teikt, ka ir balanss starp to, kas ir nepieciešams augstākajai izglītībai,” vērtē Rēzeknes Augstskolas rektors Edmunds Teirumnieks.

Jauniešus interesē jaunās vidusskolas piedāvātās iespējas - strādāt laboratorijās un padziļināti apgūt dabaszinātņu un tehnisko jomu priekšmetus. „Jaunās tehnoloģijas. Man patīk inženierzinātnes. Salīdzinoši ar manu veco skolu, te būs daudz augstāks līmenis. Nebaida tas, ka jauna skola, nevar zināt, kādas būs prasības. Vienmēr jābūt pirmajai reizei,” stāsta Jānis Trubovičs, kurš mācīsies 10.klasē. Viņu papildina Paula Pūre, kura arī mācīsies 10. klasē. „Es šeit varētu labāk mācīties lietas, kas man interesē, piemēram, tehnoloģijas,” saka Pūre.

Šajā skolā, tāpat kā citviet, finansējums no valsts tiks piešķirts pēc principa "nauda seko skolēnam". Pirmajā gadā Rēzeknes Augstskola plāno vidusskolas klasēs uzņemt kopumā 63 skolēnus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti