Arī Rēzeknē auto pārpildītie iekšpagalmi rada sarežģījumus operatīvajiem dienestiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Daudzdzīvokļu māju iekšpagalmos cieši viena pie otras novietotās automašīnas, kas atstātas tām neparedzētās vietās, apgrūtina operatīvo dienestu darbu. Ar šādu problēmu saskaras arī Rēzeknes pilsētā. Lai problēmu risinātu, septembrī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) sadarbībā ar Valsts policiju (VP) un pašvaldību veiks pārbaudes daudzdzīvokļu māju pagalmos un krustojumos, lai apzinātu situāciju un atgādinātu iedzīvotājiem, ka, pirms automašīnu novietot, ir jādomā, vai tā netraucēs citiem. 

Rēzeknē auto pārpildītie iekšpagalmi rada sarežģījumus operatīvajiem dienestiem
00:00 / 04:23
Lejuplādēt

Glābējiem, steidzoties uz izsaukumu, notikuma vietā jānokļūst pēc iespējas ātrāk. Taču, cilvēkiem atgriežoties mājās pēc darbadienas, daudzdzīvokļu māju iekšpagalmi tiek pārpildīti ar automašīnām, liekot tās cieši vienu pie otras un vietās, kur vien tas ir iespējams, tā radot sarežģījumus Rēzeknes operatīvo dienestu darbā, īpaši ugunsdzēsējiem.

“Ja ar vieglo mašīnu nevar izbraukt, kur nu vēl ar smago, tur vismaz trīs metriem jābūt;  piemēram, redzi, kur dzīvoklis deg, bet faktiski un fiziski nevari piekļūt nekā,” piemēru minēja VUGD ugunsdzēsējs, autovadītājs Dzintars Gorbuļs.

Viņš stāstīja par situācijām, kas apgrūtina glābēju darbu, meklējot saimniekus, lai auto pārvietotu un atbrīvotu ceļu: “Skaņas signāli, kad strādā, izskrien tad saimnieks, aizdzen mašīnu, bet tās ir minūtes, dzīvē skatoties, minūte neko nedod, bet dzēšanā minūte – tas ir ļoti daudz.”

VUGD Latgales reģiona brigādes Rēzeknes daļas vada komandiera vietnieks Uldis Brolišs, papildinot par problēmu ar nepārdomāti novietotajiem auto daudzdzīvokļu māju iekšpagalmos, atzina, ka 

pilsētā jau ir zināmas vietas, kas regulāri ir auto pārpildītas.

“Pie deviņstāvu mājām gan šeit, gan Ziemeļu rajonā, Atmodas iela, tur arī visapkārt apliktas mašīnas, nav iespējams piekļūt, auto kāpnes uzstādīt,” viņš sacīja.

Brauktuves brīvajai daļai jābūt ne šaurākai par trīs metriem, ja starp stāvošām automašīnām attālums ir mazāks, ugunsdzēsēju transports tur izbraukt nevarēs. Lai problēmu risinātu, septembrī ir paredzēti izbraukuma reidi kopā ar policiju un pašvaldības administratīvo inspekciju pa daudzdzīvokļu māju iekšpagalmiem tieši vakaros, kad tur ir visvairāk auto. 

VUGD Rēzeknes daļas komandieris Viktors Ščavinskis skaidroja: “Ir vesela virkne ar darbībām, kas ir jādara, te jārunā ne tikai ar pašvaldību, – te jāpievērš uzmanība administratīvajai inspekcijai, te jāpievērš uzmanība Valsts policijai, un mēs mēģināsim to kopīgi panākt. Sākumā mēs plānojam informatīvo kampaņu, izbraukt pa pilsētu, pa pagalmiem un, ja mēs konstatēsim, ka ir transportlīdzekļi, kuri ir novietoti nepareizi un traucē mūsu dienesta piekļuvei, mēs noliksim uz vējstikla skrejlapiņu kā brīdinājumu, ka jūsu transportlīdzeklis traucē operatīvajam dienestam.

Lūgums nākamreiz to novietot citādāk vai citā vietā, lai būtu iespējams mums piekļūt, izbraukt pa pagalmu.”

Māju apsaimniekotājiem tiks sniegtas arī rekomendācijas, kas pagalmos jādara, lai pie mājām nepieciešamības gadījumā varētu piebraukt operatīvo dienestu transports, norādīja Rēzeknes pilsētas Administratīvās inspekcijas vadītājs Pāvels Savickis.

“Piemēram, izzāģēt kokus vai ierīkot iebraukšanu, vai mašīnas pagalmā sakārtot citādāk, tas ir tas, ko apsaimniekotājs var darīt. Skaidrs, ka neviens apsaimniekotājs nevar kontrolēt cilvēka personīgo atbildību, kā viņi novieto mašīnas, tāpēc būs arī informatīvās zīmes uzliktas, ka jūs pārkāpjat tādu ceļu satiksmes noteikumu. Ja tās rekomendējošās zīmes nebūs izpildītas, būs piemēroti sodi,” atzīmēja Savickis.

Problēmu gan nebūt nav tik vienkārši atrisināt, jo lielākoties daudzdzīvokļu māju pagalmos ir pārāk maz stāvvietu, kur automašīnas var novietot. Tādēļ jādomā arī par iekšpagalmu labiekārtošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti