Arī privātiem ieceļotājiem caur ārējām robežām būs jāaizpilda anketa par Covid-19 riskiem

Turpmāk personām, kas ieceļo caur valsts ārējām robežām, neizmantojot starptautisko pārvadātāju pakalpojumus, būs jāaizpilda anketa par Covid-19 riskiem, informēja Iekšlietu ministrija.

Otrdien, 28. jūlijā, valdība papildināja noteikumus “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”, kas nosaka, ka personas, kuras ieceļo Latvijā caur valsts ārējām robežām, neizmantojot starptautisko pārvadātāju pakalpojumus, nodod aizpildītu apliecinājumu (anketu) Valsts robežsardzei.

Robežsardze šo apliecinājumu tālāk nodos Valsts policijai, ja apliecinājumā ir norāde par personas uzturēšanos valstī, kas ir  Slimību profilakses un kontroles centra  (SPKC) tīmekļvietnē publicētā valsts, uz kuru ir attiecināmi īpašie piesardzības un ierobežojošie pasākumi.

Valsts robežsardze nodos apliecinājumu SPKC, ja personas apliecinājumā ir norāde par uzturēšanos tikai tādā valstī, uz kuru nav attiecināmi piesardzības un ierobežojošie pasākumi.

KONTEKSTS:

Covid-19 izplatības ierobežošanai no 16. jūlija Latvijā tiek reģistrēts ikviens ieceļotājs, kurš ierodas valstī, izmantojot starptautisko pārvadātāju pakalpojumus. Ceļotājus ar privāto transportu līdz šim pārbaudīja izlases kārtībā.

Jūlija sākumā Latvijā bija vērojams reģistrēto Covid-19 gadījumu skaita pieaugums. Reaģējot uz saslimstības pieaugumu, valdība nolēma atjaunot dažus ierobežojumus kafejnīcām un saīsināt kafejnīcu un restorānu darbības laiku.

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā atsevišķi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai.

 

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti