Dienas ziņas

Vēl viens solis Marsa izpētē

Dienas ziņas

Visu veikalu atvēršana būtu pāragrs solis

Skrīveros mācības klātienē pagaidām neatsāks

Arī Pļaviņu novada vienīgajā vidusskolā neatsāks klātienes mācības

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Arī Pļaviņu novada ģimnāzijā, līdzīgi kā Skrīveros, nolemts pagaidām neatsākt klātienes mācības jaunākajās klasēs, aģentūra LETA uzzināja vienīgajā Pļaviņu novada vispārējās izglītības iestādē.

Ģimnāzija ir saņēmusi daudzreiz lietojamās sejas maskas, kas tiks izsniegtas skolēniem un pedagogiem, atsākoties mācību procesam klātienē. Skola nodrošina noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības - distancēšanos, dezinfekciju un vēdināšanu. Taču obligāti veicamo darbinieku iknedēļas Covid-19 testēšanu saskaņā ar valstī noteikto kārtību nav iespējams veikt līdz pirmdienai, norāda skolā.

Pļaviņu novada ģimnāzijas 1.-4.klasēs mācās 168 skolēni un strādā 20 pedagogi. Daļai no tiem dzīvesvieta ir novados ar augstākiem saslimstības rādītājiem, nekā klātienes mācībām pieļaujamie, kas varot radīt papildus risku.

Izvērtējot epidemioloģisko drošību un saslimstības dinamiku novadā, pašvaldība un skolas vadība vienojusies neatsākt klātienes mācību procesu 1.-4.klasēm no pirmdienas, sagaidot darbinieku testēšanas rezultātus, saslimstības gadījumu samazināšanos un kumulatīvā rādītāja stabilitāti.

Savukārt Dagdas novadā - Dagdas vidusskolā, Ezernieku vidusskolā, Andrupenes pamatskolā un Šķaunes sākumskolā, ņemot vērā valdības lēmumu, jaunākie skolēni pirmdien atsāks klātienes mācības.

KONTEKSTS:

Ministru kabineta apstiprinātās izmaiņas rīkojumā "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" nosaka, ka atskaites punkts klātienes mācību uzsākšanai ir 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem konkrētās pašvaldības administratīvajā teritorijā, kurā atrodas izglītības iestāde.

Turpmāk Slimību profilakses un kontroles centrs trešdienās apkopos datus un publicēs to pašvaldību sarakstu, kas atbilst "drošas skolas" kritērijiem. Ja kārtējās kalendārās nedēļas trešdienā kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits ir līdz 200, mācības klātienē var sākt 1.-4.klases skolēni.

Atbilstoši šim principam, no 22.februāra klātienes mācības varēs uzsākt 25 novados, proti, Alsungas, Auces, Burtnieku, Cesvaines, Dagdas, Durbes, Ērgļu, Ķeguma, Krustpils, Kuldīgas, Mālpils, Mērsraga, Naukšēnu, Neretas, Pāvilostas, Pļaviņas, Rūjienas, Salacgrīvas, Saulkrastu, Siguldas, Skrīveru, Skrundas, Tērvetes, Vecumnieku un Vecpiebalgas novadu skolas.  Taču, izvērtējot dažādus riskus, Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā nolemts pagaidām neatsākt klātienes mācības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti