Rīta Panorāma

Intervija ar Tomu Treibergu

Rīta Panorāma

Sabilē uzlabos senioru ikdienu

Pirmklasnieki apgūst datoriku

Arī pirmklasnieki sāk apgūt datorprasmes

No šī mācību gada 157 mācību iestādēs stundu sarakstā iekļauta arī datorika. Pagaidām tā pēc skolu izvēles ir fakultatīva nodarbība pirmajās, ceturtajās un septītajās klasēs.

Ja pilotprojekts būs veiksmīgs - tas kļūs par jaunu mācību priekšmetu. Tukuma 2. vidusskolā jauno programmu apgūst pirmklasnieki. Grūtākais esot sarežģītos vārdus pateikt bērniem saprotami.

Reizi nedēļā Tukuma 2. vidusskolas pirmklasnieki dodas uz lielo skolas ēku, lai apgūtu datoriku. Šīs stundas nosaukumu bērni vēl nav iegaumējuši, bet uz jautājumu vai kāds mājās darbojas ar datoru, paceļas visas rokas.

Pagaidām datorapmācība notiek bez datoriem. Bērni mācās attīstīt loģisko domāšanu un sagatavotajā prezentācijā meklē kopīgās un atšķirīgās pazīmes. Sākumskolas skolotāja, kura mācās speciālos kursos, lai pasniegtu datoriku, atzīst, ka tas ir izaicinājums.

„Pats grūtākais droši vien ir tas, ka ir jāizmanto jau sagatavotās stundas, kas tomēr ir mazliet jāpielāgo mazajam pirmklasnieciņam,” norāda Tukuma 2. vidusskolas sākumskolas skolotāja Santa Šteinerte. „Viņš vēl nav gatavs tik grūtiem un sarežģītiem uzdevumiem, un tas, ko es saku, ir jāpielāgo tiem mazajiem bērniņiem. Man ir jārunā mazliet vienkāršāk, nekā tas būtu jādara jau 4. vai 7.klases skolēnam,” saka Šteinerte.

Valsts izglītības un satura centra aicinājumam Tukuma 2. vidusskola atsaukusies, jo  saprot, ka mūsdienās bērnu zināšanas tehnoloģijās bieži vien iet pa priekšu pieaugušajiem, tāpēc tās jāievirza pareizā gultnē. Pagaidām jaunās datorikas programmas aprobācija  gan notiek tikai pirmajās klasēs. „Mēs izvēlējāmies no sākuma 1. un 4. klasi, bet šobrīd mēs nevaram to nodrošināt ar resursiem. Arī ar skolotājiem [nevaram nodrošināt], tāpēc mēs sākam ar pirmo klasīti, jo tas ir sākums,” atzīmē Tukuma 2.vidusskolas direktore Anita Locāne.

Datorikas pilotprojektā no šā gada 1. septembra iesaistījušās 157 skolas. Jaunā programma var būt gan kā atsevišķs mācību priekšmets, gan integrēta citās mācību stundās. Šogad to varēja sākt apgūt pirmajās, ceturtajās un septītajās klasēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti