Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Pusdiena

Itālijas valdība glābj trešo lielāko valsts banku

Pusdiena

Asads gūst lielāko uzvaru Sīrijas karā: Pilnībā atgūta Alepo

Arī pēc kļūdu labošanas sūdzas par RS daudzmiljonu konkursu mikroautobusu pārvadājumiem

Arī pēc kļūdu labošanas sūdzas par «Rīgas satiksmes» daudzmiljonu konkursu mikroautobusu pārvadājumiem

Pašvaldības uzņēmums “Rīgas satiksme” konkursā, kurā meklē pasažieru pārvadātāju ar mikroautobusiem, prasības izturējusi līdzšinējā pakalpojuma sniedzēja “Rīgas mikroautobusu satiksme”, kā arī “Liepājas Autobusu parka” un “Nordekas” apvienība. Astoņu gadu līgums ar “Rīgas satiksmi” solās būt ienesīgs, jo apgrozīt ļaus 80 miljonus eiro. Taču konkursa prasības uzņēmēji kritizē arī pēc tam, kad iepirkumu uzraugi vienreiz jau lika tās mainīt.

Latvijas Radio vasaras izskaņā vēstīja par Rīgas domes uzņēmuma astoņu gadu konkursu, kurā tā meklē paaugstināta servisa mikroautobusu pārvadājumu turpinātāju. Pirms četriem gadiem ienesīgais bizness tika nodots svaigi dibinātajai pilnsabiedrībai "Rīgas mikroautobusu satiksme", kuras īpašnieki saistīti ar Rīgas domes varas partiju. Kompānija gadā apgroza gandrīz 11 miljonus eiro, peļņā paturot gandrīz 400 tūkstošus.

Pēc uzņēmēju sūdzībām “Rīgas satiksmei” iepirkumu nācās labot. “Pirmais iepirkums vainagojās ar to, ka bija divas sūdzības par to, ka mēs izvirzījām pārāk lielas prasības par nobraukto kilometru pieredzi. Tas tika samazināts. Otrs bija par CV iesniegšanu attiecībā uz autovadītājiem, kas varētu nodrošināt pārvadājumus. Tad atbilstoši IUB lēmumam mēs pieprasījām vienkārši informāciju par darbiniekiem, kas šo pakalpojumu varētu sniegt,” stāsta kompānijas pārstāvis Viktors Zaķis.

“Rīgas satiksme” apgalvo, ka iepirkumu uzraugu iebildes ņēmusi vērā, iepirkumu labojusi un oktobrī izsludinājusi no jauna.

Tāpat kā iepriekšējā reizē konkursā pieteicās “Rīgas mikroautobusu satiksme” un personu apvienība “Liepājas Autobusu parks” un “Nordeka”. “Izvērtējot viņu piedāvāto kvalifikāciju, esam atzinuši, ka abi divi ir tiešām nopietni spēlētāji un pretendenti uz nākamo kārtu. Un esam uzaicinājuši viņiem iesniegt savus piedāvājumus līdz 23.decembrim. Zinām, ka “Liepājas Autobusu parks” iesniedzis kārtējo sūdzību Iepirkumu uzraudzības birojam,” stāsta Zaķis.

“Esmu izpētījis nolikumu, un man tas atgādina, ka 80 miljonu kontrakts ir piešķirt tam, kurš noskaitīs labāk pantiņu pie eglītes,” par “Rīgas satiksmes” jaunāko konkursu saka Liepājas Autobusu parka valdes priekšsēdētājs Leonīds Krongorns. Iepirkuma specifikācijas viņš dēvē par virspusējām un neprecīzām, tādējādi īsti objektīvi nevarēs izvērtēt, pēc kādiem kritērijiem izvēlēts labākais mikroautobusu pakalpojumu sniedzējs. Turklāt līdzīga nekonkrētība esot bijusi arī iepriekšējā konkursā.

“Rīgas satiksmē” piebilst, ka bez iepirkumu uzraugu iejaukšanās konkursu nepārtrauks, tādēļ līdz piektdienai gaida abu pretendentu izvērstus piedāvājumus. Darbs Rīgā uzvarētājam būs jāsāk pēc gada.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti